הלוויית הרב עובדיה יוסף: חסימות כבישים בירושלים החל מהשעה 15:00

משטרת ירושלים נערכת לסגירת רבים מרחובות הבירה, לרגל הלווייתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף. המשטרה ממליצה לתושבי ירושלים להימנע ככל הניתן מיציאה מביתם, ופותחת מוקד טלפוני שיעניק מידע לציבור הנהגים

משטרת ירושלים החלה להיערך כבר משעות הבוקר לאפשרות שמסע הלווייתו של הרב עובדיה יוסף יתקיים היום (ב') ואחרי הודעת בית החולים על פטירתו של הרב ההיערכות כבר מורגשת בשטח. מסע הלווייה יחל בשעה 18:00 ורחובות רבים ברחבי הבירה ייחסמו לתנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההלוויה תצא מישיבת פורת יוסף, ברחוב יוסף בן מתתיהו, לכיוון בית העלמין סנהדריה. היא תעבור דרך הרחובות: מלכי ישראל, שמגר, ירמיהו ובר אילן. אולם כאמור, כבר מ-15:00 ייסגרו בהדרגה הרחובות שסביב מסע ההלוויה: שמואל הנביא, שדרות אשכול, גולדה מאיר ויחזקאל.

אוטובוסים יופנו לחנייה ברחובות הבאים: גולדה מאיר ושדרות אשכול. אוטובוסים של אגד שיסיעו את המשתתפים בהלוויה יחנו בחניון בנייני האומה. בעיריית ירושלים ממליצים להימנע מנסיעה ברכבים פרטיים באזורים הקרובים למסע הלוויה בין השעות 16:00-24:00.

מסלול ההלוויה (חדשות 2)

ההערכה: חצי מיליון בני אדם ישתתפו בלווייה

משטרת ירושלים קוראת לתושבי ירושלים להשתדל ולהימנע עד כמה שניתן מיציאה לאזור מרכז העיר ולאזור צפון העיר, שכן גם הכבישים לירושלים - כביש מס' 1 וכביש מס' 443 - יהיו עמוסים לעייפה באנשים שיגיעו מכל קצות הארץ לחלוק כבוד אחרון לרב עובדיה יוסף.

ברכבת ישראל ינסו להקל על עומסי התנועה בירושלים שייגרמו בשל הלווייתו של הרב עובדיה יוסף. מהנהלת הרכבת נמסר כי רכבות הנוסעים בקו תל אביב-בית שמש-ירושלים יתוגברו היום.

גם במגן דוד אדום נערכים עם כוחות גדולים של חובשים, פרמדיקים ומגישי עזרה ראשונה, רכובים על אופנועים, באמבולנסים, בניידות טיפול נמרץ ובחוליות רגליות לאבטחת מסע ההלוויה, שאליו צפויים להגיע ככל הנראה יותר מחצי מיליון בני אדם. במגן דוד אדום להפעיל את כל האמצעים הטכנולוגיים שברשותם, ובהם רכבי הצלה ייחודיים להצלת חיים ורכב חוליית הפיקוד המיוחד שיוכל לשמש כמוקד מבצעים באירוע.

משטרת ירושלים מדגישה כי נפתח מוקד טלפוני מיוחד שבו יועבר מידע לציבור הנהגים ותושבי ירושלים המעוניינים להתעדכן בהסדרי התנועה: 1-700-553-100.