דרעי וישי פרצו בבכי: "נותרנו יתומים"

מותו של הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, הותיר בור עמוק בהנהגת התנועה ובכיריה מתקשים להיפרד. יושב הראש אריה דרעי וח"כ אלי ישי יצאו מחדרו ופרצו בבכי. "יתומים היינו ואין אב", אמר ישי. "בורא עולם, איך נישאר לבד?", זעק דרעי

זמן קצר לאחר פרסום ההודעה על פטירת מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף, יצאו בכירי התנועה, יושב הראש אריה דרעי וח"כ אלי ישי, ופרצו בבכי כשנשאו דברי פרידה. ישי התקשה לדבר, וכעבור מילים ספורות פרץ בבכי והתרחק מהעיתונאים שהמתינו מחוץ לבית החולים הדסה עין כרם. "נפלה עטרת ראשינו, יתומים היינו ואין אב", אמר ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כבה אור השמש", אמר ח"כ אריה דרעי זמן קצר לאחר מכן. "לפני כמה דקות נפטר אבא שלנו, מנהיג שלנו. כל היום חיכיתי לבשר לכם שאנחנו לוקחים אותו הביתה בריא ושלם. אנחנו מקבלים עלינו את הדין, אבל בורא עולם, איך נישאר לבד? מי ינהיג אותנו? אין לי ספק שגדולי העולם יוצאים ומלווים אותו, אבל אותנו הוא השאיר לאנחות. אנחנו לא יודעים מה נעשה עכשיו".

אבל כבד ברחוב החרדי (רויטרס)

"אנחנו מודים לכל הרופאים, לכל הצוות, לכל בית החולים שמסר את עצמו ואת נפשו בשביל הרב", הוסיף דרעי בבכי. "צר לנו שהם לא הצליחו, אבל אנחנו מעריכים ומוקירים את כל מה שהם עשו".

דרעי אף התייחס בדבריו לציבור הרחב שהתפלל בימים האחרונים לרפואת הרב עובדיה יוסף. "אני רוצה להודות לכל מאות אלפי האנשים בארץ ובעולם שהתפללו, בכו, קרעו את השמים", אמר. "אנחנו לא יודעים מה קרה עם התפילות שלנו, אבל בטוח שהן עשו את שלהן".

הרב עמאר: הלבבות נשרפו

גם הרב הראשי לשעבר, שלמה עמאר, שלו חילוקי דעות חריפים מאוד עם הרב עובדיה יוסף ביכה את מותו. "היום נשרפו הלבבות של כל בית ישראל. איבדנו את הקברניט הגדול שלנו - ממנהיגי הדורות", הדגיש הרב עמאר. "איבדנו את היקר לנו מכל".

הרב עמאר הפציר בפני ציבור המאמינים להפסיק במעשיהם ולהגיע לירושלים, על מנת לחלוק כבוד אחרון לרב עובדיה יוסף. "אני קורא לכל בית ישראל לבוא להלוויה, לשבות ממלאכה, ולתלמידי חכמים לשבות מלימודים כדי לבוא ולחלוק כבוד לגדול העולם", הדגיש עמאר.

בנו של הרב: "נמשיך ללכת לאורו"

"יהודי גדול שעיני כל העולם היו נשואות אליו הסתלק מאיתנו" - כך תיאר אחד מבניו של הרב עובדיה יוסף את אביו, זמן קצר לאחר ההודעה על מותו. "כמה מחטים ננעצו בו, כמה סבל בתקופה האחרונה, המלחמה הזו הגיעה לקצה. נלחמנו בכל הכוחות שלנו להשאיר אותו בחיים", אמר הבן.

הוא ציין כי בימים האחרונים התפילות, הזעקות והדמעות היו רבות מאוד. "הגזירה הזו הייתה חתומה בדם. מכאן ואילך נמשיך לאורו, לאור המורשת הגדולה שהשאיר לנו, המורשת העצומה שהנחיל בעולם הזה", אמר בנו של הרב. "יהיה לנו לאור, לדרך שבה נמשיך ללכת עם כל המשפחה היקרה שממשיכה את דרכו. נמשיך ללכת אחרי כל אותם אורות גדולים שהשאיר וממשיכים את דרכו. השמיים ירחמו עלינו. הבשורה הזו היא קורעת לב".

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו - הסיקור המלא:

דרעי וישי בכו: "נותרנו יתומים"

נתניהו ספד: "היה ענק בתורה ובהלכה"

בגיל 93: הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו

הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות למנהיגה הרוחני של ש"ס

צפו: דבריו האחרונים של הרב יוסף