בנו של הרב עובדיה יוסף: "נמשיך ללכת לאורו"

אחד מבניו של הרב עובדיה יוסף, שהלך בצהריים לעולמו, אמר כי ימשיך בדרכו של אביו. "הוא סבל הרבה בתקופה האחרונה", סיפר לו. הרב הראשי לאו: "ידענו את הלב הטוב שלו ואת אהבתו לתורה". בירושלים נערכים למסע הלוויתו שמוגדר כ"אחד הגדולים שידעה העיר"

"יהודי גדול שעיני כל העולם היו נשואות אליו הסתלק מאיתנו" - כך תיאר אחד מבניו של הרב עובדיה יוסף את אביו, רגע לאחר ההודעה על מותו בבית החולים. "כמה מחטים ננעצו בו, כמה סבל בתקופה האחרונה, המלחמה הזו הגיעה לקצה. נלחמנו בכל הכוחות שלנו להשאיר אותו בחיים", אמר הבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא ציין כי בימים האחרונים התפילות, הזעקות והדמעות היו רבות מאוד. "הגזירה הזו הייתה חתומה בדם. מכאן ואילך נמשיך לאורו, לאור המורשת הגדולה שהשאיר לנו, המורשת העצומה שהנחיל בעולם הזה", אמר בנו של הרב. "יהיה לנו לאור, לדרך שבה נמשיך ללכת עם כל המשפחה היקרה שממשיכה את דרכו. נמשיך ללכת אחרי כל אותם אורות גדולים שהשאיר וממשיכים את דרכו. השמיים ירחמו עלינו. הבשורה הזו היא קורעת לב".

אבל כבד לאחר ההודעה (רויטרס)

מחוץ לחדר הרב בבית החולים (חדשות 2)

הרב הראשי לישראל דוד לאו קרע את בגדיו והגדיר את הרב יוסף כאישיות נדירה ברמה של דורות. "עמדנו ליד מיטתו ולא זכינו, הוא הסתלק מאיתנו. הפעם האחרונה שדיברתי איתו הייתה בטקס ההכתרה לתפקיד הרב הראשי", סיפר. "רבע שעה לפני כניסת השנה החדשה, הרב עובדיה יוסף צלצל וביקש שנברך אותו. ידענו את הלב הטוב שלו, את אהבת התורה שלו. הוא לא וויתר, תמיד רצה שבני המשפחה יהיו ביחד איתו וילמדו ביחד איתו".

"חלק מנופה של ירושלים"

הוא הדגיש כי הוא היה אבא, סבא וגם אבא למדינת ישראל: "זכיתי לעמוד לידו ברגעים האחרונים ולראות כיצד הגאווה שהרעיף עליהם היו רוצים להחזיר לו".

"הרב עובדיה יוסף, היה חלק מנופה של ירושלים בדורות האחרונים, אישיות דגולה וחוצה מגזרים, מנהיג רוחני ופוסק הלכה לרבבות בעם ישראל ובעולם כולו", ספד לו ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. הוא הנחה את מנכ"ל העירייה להיערך ולסייע להלוויה ולביקורי התנחומים. בחודשים הקרובים תמצא עיריית ירושלים את הדרך להנציח את זכרו בעיר.

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו - הסיקור המלא:

דרעי וישי בכו: "נותרנו יתומים"

נתניהו ספד: "היה ענק בתורה ובהלכה"

בגיל 93: הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו

הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות למנהיגה הרוחני של ש"ס

צפו: דבריו האחרונים של הרב יוסף