עשרות מתפללים לשלומו של הרב עובדיה יוסף מחוץ לחדרו

מאז ההודעה הבוקר על ההידרדרות המשמעותית במצבו של הרב עובדיה יוסף, מתפללים רבים ברחבי הארץ לשלומו. מחוץ לחדרו בבית החולים הדסה עין כרם התקבצו עשרות מאמינים ותפילה מיוחדת נערכת בכותל המערבי. נשיא המדינה שמעון פרס הגיע גם הוא לבית החולים

דמעות ותפילות לשלומו של הראשון לציון: מאז שעות הבוקר, אז הודיעו בבית החולים "הדסה עין כרם" על הידרדרות משמעותית במצבו של הרב עובדיה יוסף, עשרות מתפללים התקבצו מחוץ לחדרו של הרב ותפילות המוניות נערכות ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקומה השמינית של בית החולים הדסה עין כרם, שבה מאושפז הרב יוסף הפכה למעין "בית כנסת מאולתר" שבו עשרות אנשים קוראים תהלים לשלומו של הרב. למקום הגיעו לא רק בכירי ש"ס, אלא גם אינספור חסידים, סקרנים וחלק מעובדי בית החולים שהצטרפו לתפילה המיוחדת. במקביל, נערכת גם תפילה לשלומו של הרב ברחבת הכותל המערבי בירושלים.

מתפללים רבים פרצו בבכי עם היוודע מצבו הקשה מאוד של הרב. בני משפחתו מכונסים בחדרו ובחדר הסמוך למקום בו מאושפז הרב, כדי להתעדכן מול הרופאים על מצבו. בניו ונכדיו של הרב שנמצאים במקום מעודכנים באופן שוטף.

התפילה בבת ים לשלום הרב (עזרי עמרם, חדשות 2)

"מי ינהיג אותנו?"

לקומה שבה מאושפז הרב יוסף הגיעו גם עשרות ילדים ובמקום נוצר עומס גדול. נציגי המשפחה ביקשו מההמונים לפנות את הקומה. הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון יצא אל המתפללים ואמר: "הרב עובדיה חי וקיים". הוא ביקש מהם במקום לחזור להתפלל בישיבות.

יו"ר ש"ס אריה דרעי, ח"כ אלי ישי ובכירים נוספים במפלגה קראו לכל בית ישראל להתפלל לשלומו של הרב. "מצבו של הרב עובדיה הדרדר הלילה והוא בסכנת חיים", אמר ישי, "כל חייו הרב התפלל למען עם ישראל עכשיו אני מבקש מהעם להתפלל למענו".

דרעי התייפח והצטרף לקריאות להתפלל על חייו של הרב. "צריך להזעיק שמיים וארץ. איך העולם יתנהג בלי שמש? בלי ירח? הדור זקוק לו. מי ינהיג אותנו?", אמר בראיון לרדיו "קול ברמה" בעודו בוכה.

תפילות המוניות ברחבי הארץ (עזרי עמרם, חדשות 2)

הרב של כולם

גם במקומות אחרים בארץ מתפללים לשלומו של הרב. לבית הכנסת המרכזי "מרום ישראל" בבת ים הגיעו מאות מתפללים מכוללים שונים לתפילה לשלום הרב. "אנחנו מתפללים לרבנו ומורנו", סיפר בנימין אלחרר, ראש המועצה הדתית בבת ים. "התכנסנו לזעקה לקדוש ברוך הוא שיחזיר לנו אותו בריא ושלם. לצערנו אנחנו רואים את המצב, אבל אנחנו מאמינים בני מאמינים".

מיקי מושקוביץ סיפר כי התחושות בבית הכנסת - קשות מאוד. "בכל מה שקשור לרב עובדיה - אין כאן סיפור של מחנות. הוא הרב של כולם - הכיפה הסרוגה והשחורה, של כל יהודי בעולם. הוא היחיד שהצליח בדורנו לאחד את כל עם ישראל. כולנו מקווים שאלוהים יענה לתפילותינו וישאיר לנו את הרב. מדינת ישראל ועם ישראל לא יהיו אותו הדבר בלעדיו", הסביר.

"אוי לנו ואוי לנפשנו אם הרב יילך לעולמו", זעק בתפילה ישראל המכריז. "אם הוא יילך אין מי שיציל אותנו. אומרים שהצדיק הזה היה צריך להגיע לפני אלף שנים - אין כעת צדיקים מלבדו".

הרב עובדיה יוסף במצב קריטי - סיקור מיוחד:

מתפללים לשלומו של הרב עובדיה

דרעי התייפח: מי ינהיג אותנו?

קריסת מערכות: הרב במצב קריטי

הרב עובדיה יוסף חובר שוב למכונת הנשמה