סכנה מיידית לחייו של הרב יוסף: המערכות בגופו קרסו, בני משפחתו נקראו לבית החולים

אחרי ההחמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף הלילה, חלה הבוקר הידרדרות נוספת במצבו הבריאותי - שמוגדר כעת קריטי. הרופאים בהדסה נלחמים על חייו ומנסים לייצב את מצבו. קרוביו של הרב נקראו לבית החולים. הצטרפו לשידור הישיר מבית החולים

בתדרוך עיתונאים מיוחד שהתקיים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, הבהיר פרופ' דן גילון, כי חלה הידרדרות נוספת במצבו של הרב עובדיה יוסף בן ה-93, המאושפז במצב קריטי מזה שבועיים בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה חלה החמרה במצבו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, ובבית החולים ציינו כי גופו נמצא במצב של קריסת מערכות. "יש המשך הידרדרות קיצונית, הוא בסכנת חיים מיידית. מדובר בהידרדרות לכיוון הרע", הבהיר פרופ' גילון, הקרדיאולוג המטפל ברב מאז אישפוזו.

מתפללים מחוץ לחדרו של הרב, היום (חדשות 2)

בשעות האחרונות הוזעקו בני משפחתו של הרב עובדיה לבית החולים וכעת הם שוהים לצד מיטתו. "כינסנו את בני המשפחה כי אנחנו מעריכים שהמצב קשה עד כדי כך", הבהיר גילון. "המצב קשה מעבר לדרגת הקושי שתיארנו קודם לכן".

מלבד בני משפחתו של הרב עובדיה, התקבצו במקום עשרות בני אדם שהתפללו לשלומו, קראו תהילים מחוץ לחדרו, חלקם התייפחו. גם נשיא המדינה שמעון פרס הוזעק לבית החולים, והוכנס לחדרו של הרב עובדיה. בשלב מסויים המסדרון הפך כה צפוף, שמקורבי הרב ביקשו באמצעות מגאפון מהמתפללים להתפנות מהמקום. "חזרו ללמוד ולהתפלל בישיבות, הרב חי וקיים", אמר להם הרב בקשי דורון.

שלמה בניזרי בבית החולים, היום (חדשות 2)

בתוך כך, קרא יו"ר ש"ס אריה דרעי לציבור להתפלל לשלומו של הרב. "אני לא רוצה לתאר, כל אחד מבין איזה חלל, מה יהיה חלילה וחס, איך העולם יתנהג בלי השמש? איך העולם יתנהג בלי ירח? מי ינהיג אותנו? מי ימלא את מקומו? צריך פשוט להזעיק שמיים ולבכות לבורא עולם", אמר דרעי ופרץ בבכי בריאיון לרדיו קול ברמה.

גם הרב דוד גרוסמן, שהגיע לבית החולים, אמר למאמינים הרבים כי למרות מצבו הקשה של הרב עובדיה, עליהם להמשיך ולהתפלל. "הייתי אצלו בחדר, נישקתי את ידו - היד שלו חמה, של אדם חי", אמר הרב גרוסמן. "יש למר"ן חיים כרגע, למרות שעל פי הרפואה המצב הוא קריטי - אנחנו מאמינים".

הנשיא פרס בבית החולים, היום (חדשות 2)

"אפילו כשחרב חדה מונחת על צווארו של אדם - אל יתייאש מהרחמים. אם הקב"ה יכול להחיות מתים, הוא יכול גם להחיות חיים שצריכים אותו", אמר הרב גרוסמן. "כל אחד ששומע אותי שיגיד פרקי תהילים לזכותו של מר"ן, כל חייו הוא נתן למען עם ישראל. הוא הרים את כבוד התורה והחזיר עטרה ליושנה".

עליות ומורדות במצבו של הרב

אתמול דיווחו קרובי משפחתו של הרב יוסף על החמרה קלה במצבו, ובבית החולים אישרו אמש , כי הרב בן ה-93 מתקשה בנשימה, ולכן הוחלט לחברו שוב למכונת ההנשמה. לצורך ההליך הוא הורדם שוב.

ברחבי הארץ מתקיימות תפילות, היום (עזרי עמרם)

אחרי שבוע של שיפור במצבו של הרב, הקרדיולוג המטפל ברב עובדיה יוסף, פרופסור דן גילון, אמר אתמול אחר הצהריים כי נעצרה מגמת השיפור. יחד עם זאת ציין כי אין הידרדרות במצבו של מנהיג תנועת ש"ס.

בשבוע שעבר הודיעו בבית החולים הדסה עין כרם על שיפור משמעותי נוסף במצבו של מנהיג תנועת ש"ס. הרופא המטפל, פרופסור גילון, אמר כי הרב יוסף חזר לנשום בכוחות עצמו, אחרי שהסתייע במשך עשרה ימים במכונת הנשמה.

אלפים מתפללים לשלומו, ארכיון (AP)

החשש העיקרי אז היה מהאפשרות כי הצוות הרפואי לא יצליח לגמול את הרב יוסף מהסיוע הנשימתי, בין היתר, בגלל מצב ריאותיו וגילו המבוגר. מדובר היה בחלק ממגמת שיפור במצבו של הרב יוסף, שהחלה יומיים קודם לכן. הרב שב להכרה מלאה והצורך בסיוע הנשימתי ירד. 

לפני למעלה משבועיים אושפז הרב עובדיה בבית החולים לאחר שחש ברע, הוא עבר מספר הליכים רפואיים שבסופם הוגדר מצבו קשה מאוד. בכל התקופה האחרונה מקפידים בכירי ש"ס לפקוד את מיטתו. ההידרדרות הלילה מגיעה לאחר שבימים האחרונים הראה הרב סימנים מעודדים של התאוששות.

בהכנת הכתבה השתתפו: סיון רהב-מאיר, עפר חדד, יואב אבן, עזרי עמרם ונועם בן ציון

הרב עובדיה יוסף במצב קריטי - סיקור מיוחד:

מתפללים לשלומו של הרב עובדיה

דרעי התייפח: מי ינהיג אותנו?

קריסת מערכות: הרב במצב קריטי

הרב עובדיה יוסף חובר שוב למכונת הנשמה