הגולשים באשדוד לא מפחדים מהחושך

לא מעט גולשי גלים יש בעיר אשדוד, אבל עד השבוע אף אחד מהם לא התחרה עם חבריו באמצע הלילה, בחורף - ועוד בחסות העירייה. כך נראתה תחרות הגלישה הלילית הראשונה שנערכה בישראל. "כל העניין הוא להילחם בכוחות של הטבע בלי שיודעים מאיפה הגל מגיע", הסביר אחד המשוגעים לדבר

תחרות לילית קרה לאמיצים: באמצע הלילה, בשעה בה רובנו נמצאים מתחת לפוך או מול מפזר חום, עשרות גולשים ומאות מעודדים גדשו את החוף באשדוד ולקחו חלק בתחרות גלישת גלים במים קרים שנערכה אמש (רביעי) בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את התחרות יזמה העירייה, שהכשירה קטע חוף עם מכשירי תאורה מיוחדים לטובתה. אייל מלול, גולש גלים ותיק, עובד ביום כסוחר מתכות ובלילה הוא התחרה עם החברים לתחביב בחיפוש אחר הגל המושלם. "זה תענוג, חוויה", הוא אמר כשיצא מהמים הקפואים במה שיכול להיראות לחלקנו כהתנהגות לא הגיונית.

עיר החוף הדרומית הפכה לאחרונה למרכז גלישה עם לא פחות מ-4,000 חובבים: טדי מנשה מהעמותה לקידום הגלישה באשדוד הסביר כי מה שנראה לרובנו לא טבעי הוא בדיוק הרעיון של התחרות. "כל העניין הוא להיכנס למים קרים, בלילה, בתאורה לא טבעית, להילחם בכוחות של הטבע בלי שיודעים מאיפה הגל מגיע", טען.

בתחרות השתתפו 40 איש במשך חמש שעות במספר מקצים. "בשמש רואים את הגלים, זה לא בעיה. ככה צריך להרגיש את הגל, לחוש מאיפה הוא מגיע", אמר אחד המתחרים. ועד שהם יצליחו להפוך את האירוע הזה לתחרות שנתית - הם יאלצו לסתפק בגלישה לאור השמש.