הלם וזעזוע באור יהודה: "זו שבת שחורה"

בני משפחותיהם וחבריהם של אביב שרעבי (19) ואבי מור (20), שנהרגו בתאונת הרכבת בשרון, קיבלו בתדהמה את הידיעה על מותם של יקיריהם - שניהם תושבי העיר. "בבקשה שכל זה רק חלום", ספד להם חבר משותף. מכרה אחרת כתבה: "הסיוט הפך למציאות. זה פשוט לא נתפס"

בבית העלמין ביהוד הובאו למנוחות בצהריים (ו') אביב שרעבי (19) ואבי מור (20) מאור יהודה, שנהרגו מפגיעת רכבת בעמק חפר. בני משפחותיהם וחבריהם של ההרוגים קיבלו בזעזוע את בשורת האיוב על מותם, וספדו להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איך מעכלים דבר כזה? זה פשוט נורא", כתבה בת משפחתו של שרעבי בעמוד הפייסבוק שלו. גם יקיר, חבר משותף לשניהם, הביע את הזעזוע העמוק שפקד אותו עם היוודע דבר התאונה הקטלנית. "זו שבת שחורה, אני עדיין לא מאמין ולא מעכל", כתב. חבר נוסף כתב: "בבקשה שכל זה סתם חלום ושניכם תיכנסו אליי לחדר כמו תמיד עם החיוכים שלכם. בבקשה".

קברו של אביב שרעבי ז"ל (חדשות 2)

לדברי החברים הצטרפה מכרה משותפת של השניים, שכתבה: "הסיוט הפך למציאות. זה פשוט לא נתפס".  בשיחה עם חדשות 2 Online, סיפר חבר מועצת העיר אור יהודה, עו"ד עוזי אהרון, שביקר אצל המשפחות, כי "הכאב הוא כאב נורא. בחורים צעירים שמצאו את מותם בנסיבות מחרידות. זה מעורר הרבה סימני שאלה ואנו פונים למשטרה לחקור את התאונה עד תום, כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד".

צוותי זק"א בזירה (דוד מחפוד)
"אנו כואבים וזועקים על המכה האנושה שקיבלה העיר שלנו", הוסיף אהרון. "נעשה הכל כדי לסייע למשפחות". 

מחקירת התאונה עולה כי שרעבי ומור צעדו ככל הנראה יחד עם שני חברים נוספים בסמוך לאזור התעשייה של עמק חפר, לאחר שבילו במועדון. בשלב מסוים השניים נפרדו מחבריהם ונעלמו. מאוחר יותר מצאו אותם חבריהם כשהם ללא רוח חיים, והזעיקו את צוותי ההצלה.

פראמדיק מד"א, מיכאל סילם, וחובש בכיר במד"א, ירון משיח, שהגיעו ראשונים למקום, סיפרו: "כשהגענו למקום על הכביש המתין לנו צעיר כבן 20 שכיוון אותנו לשטח שם המתין חברו השני. המקום היה חשוך לחלוטין והמראות היו קשים. סמוך לפסי הרכבת שכבו שני צעירים כבני 20 במרחק כ-10 מטר אחד מהשני. הם היו עם פגיעות קשות , ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם לאחר שכנראה נהרגו במקום".

"מכה אנושה" (דוד מחפוד)

נהג הרכבת המשיך ככל הנראה בנסיעה צפונה עד לאזור חדרה, שם הודיע כי פגע במשהו לא ידוע. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. בעקבות התאונה הקטלנית, תנועת הרכבות הופסקה לזמן ממושך, ורק לאחר מספר שעות חזרה לשגרה.

מרכבת ישראל נמסר כי שטח פסי הרכבת נחשב לאזור בו אסורה שהיית הולכי רגל, לבטח בשעות הלילה. ברכבת הזהירו כי כל כניסה של הולכי רגל לשטח פסי הרכבת התפעולי מסוכנת למדי ועלולה להסתיים במוות.