הבוקר: נשות הכותל בתפילת ראש החודש

נשות הכותל צפויות לשוב הבוקר לרחבת האתר, זאת בכדי לקחת חלק בתפילת ראש חודש חשוון. גם הבוקר התאספו במקום מאות נשים ונערות מזרמים דתיים שונים בכדי למנוע את כניסת נשות הארגון לרחבת הכותל, זאת לאחר שהצליחו לעשות זאת בחודש שעבר

עשרות נשים הנמנות עם ארגון "נשות הכותל" פקדו הבוקר (ו') את המקום כשהן עטופות בטליתות בכדי להשתתף בתפילת ראש חודש חשוון המסורתית. למקום הגיעו מאות נשים ונערות כדי למנוע את כניסת הנשים לרחבת הכותל ולעזרת הנשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות מנערות הסמינרים הגיעו הבוקר לרחבת כותל, זאת למרות קריאתו של רב הכותל והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ' להימנע מחיכוכים עם נשות הכותל. ניסיונן של הנערות למנוע את תפילת נשות הכותל הבוקר מתבצע גם על רקע הסכמות שניתנו אמש על ידי כמה מהרבנים הבולטים מהציבור החרדי לדבר.

במהלך התפילות נעצר צעיר חרדי בחשד שירק לעבר אחת מהמתפללות הנמנות עם נשות הארגון. האיש נעצר לאחר שנתפס משליך חפצים לעבר המתפללות ונלקח לחקירה. פרט לאירוע זה, לא דווח על התרחשויות חריגות בבמהלך התפילה.

בחודש שעבר הצליחו מאות נשים ונערות מהזרמים הדתיים השונים למנוע את תפילתן של נשות הכותל בתפילת ראש החודש, זאת על אף שכניסתן אושרה בהתאם להסדרים שעליהם הכריזו גורמים דתיים ובראשם השר לענייני דתות נפתלי בנט. מעשיהן של הנערות עוררו סערה ציבורית גדולה ותגובות זועמות מצדן של נשות הכותל וארגוני שמאל ברחבי הארץ.

"הגענו לרחבה ללא קשר לנשות הכותל"

מנגד, נשים רבות שהגיעו לרחבת הכותל המערבי ציינו כי לא הגיעו למקום על מנת להפריע את תפילתן של נשות הכותל - אלא דווקא מסיבה אחרת לגמרי. בשיחה עם חדשות 2 הסבירו כמה מהצעירות שהיו בעזרת הנשים כי עלו להר הבית הבוקר כדי לשאת תפילה למען בריאותו של הרב עובדיה יוסף, המתקיימת במסגרת תפילות ראש החודש.

לרחבת הכותל הגיע גם הרב הספרדי הראשי לישראל יצחק יוסף, בנו של הרב המאושפז. הצעירות הסבירו כי על אף האמירות שיוחסו להן, מטרת הגעתן היא שלומו של הרב בלבד. יחד עם זאת, בעזרת הנשים נשמעו מפעם לפעם קריאות גנאי שהופנו ככל הנראה לעבר נשות הכותל.