פרויקט נדל"ן ברמלה סרב למכור דירה לערבי

פרויקט נדל"ני בעיר רמלה מציע לזוגות צעירים דירות במחיר אטרקטיבי במיוחד. כשמוחמד חדד, תושב העיר, התעניין לרכוש דירה בפרויקט הוא הופתע לגלות שהדירות המוצעות הן ליהודים בלבד. עכשיו הוא מתכוון להיאבק בהחלטה

מוחמד חדד, תושב רמלה, מחפש כבר שנתיים לרכוש דירה לו ולמשפחתו. כשקיבל מסרון שמציע לו דירה במחיר אטרקטיבי בעיר מגוריו - קפץ על המציאה. כל הפרטים נמסרו, אבל כשהציג את שמו, טענו בחברה המשווקת את פרוייקט הדירות: אנחנו מוכרים דירות רק ליוצאי צבא ושירות לאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוחמד אמנם שמע מפי חברים כי בפרוייקט המוצע הדירות נמכרות ליהודים בלבד, אך הוא ביקש להוכיח שלא כך הם פני הדברים. מצוייד במכשיר הקלטה הגיע למשרדים של חברת "מטרו", האחראית על מכירת הדירות בפרוייקט.

אחרי שנושא התנאים הכספיים לובן, נשאל מוחמד ע"י נציגת המכירות לשמו - ואז החלו הבעיות. אחרי שהציג את שמו, מוחמד החליט להשאיר את נציגת המכירות בחדר ואיתה את מכשיר ההקלטה.

"זה כמו שלפני השואה היו שמים שלטים של 'אין כניסה ליהודים וכלבים' לחנויות או מקומות ציבוריים, אני חווה את אותה חוויה שלא מקבלים אותי בפרוייקט בגלל שאני ערבי". נציגת המכירות ניסתה להסביר למוחמד כי הפרוייקט מיועד ליוצאי צבא ובוגרי שירות לאומי בלבד אבל לא הפריע לה העובדה שהפרוייקט מיועד גם לחרדים, שלא שירתו בצבא או בשירות לאומי.