צפו: הטיילת בתל אביב נסגרה לאירוע פרטי

בעלי מלון קרלטון חיתנו את ילדיהם, ולכבוד האירוע החליטו לסגור קטע מהטיילת הציבורית לאורך החוף - בניגוד לחוק. מאבטחים חסמו את הכניסה ומנעו תנועה של עוברים ושבים. חברת אתרים: "להבא נעבוד ביחד עם העירייה"

מה היה קורה אם הייתם רוצים לערוך חופה בטיילת בתל אביב? הייתם סוגרים את השטח ומאפשרים רק לקרוביכם להגיע? הייתם מאפשרים לאורחים להחנות את רכביהם במקומות האסורים לחניה? גם אם זה לא עולה על דעתכם, זה בדיוק מה שהחליטו לעשות בעלי מלון קרלטון, שחסמו קטע מהטיילת לטובת אירוע פרטי. חברת מועצת העיר שניסתה להיכנס לטיילת הציבורית נחסמה על ידי מאבטחים שנשכרו לחסום את התנועה. המשטרה - לא הגיבה לקריאה להתערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רחל גלעד ולנר, חברת מועצת עיריית תל אביב מטעם סיעת "עיר לכולנו", הגיעה באחד הערבים השבוע לטיילת בתל אביב לטיול שגרתי. "רציתי לעשות הליכה לפני שאני מגיעה לבריכת גורדון, וראיתי גברתנים בחליפות שמנעו ממני להמשיך", סיפרה לחדשות 2. "שאלתי אותם מי עושה את החתונה ובאיזו זכות הם מונעים ממני להיכנס והם סירבו לענות".

"התקשרתי למשטרה ואיש לא הגיע", הוסיפה ולנר. "התקשרתי לפיקוח העירוני ואיש לא הגיע. הייתה אבטחה בכל האזור, שנחסם לחלוטין בניגוד לחוק". היא אומרת כי זו לא פעם ראשונה ששטחים ציבוריים מושכרים לאירועים פרטיים: "כל פעם אני מקבלת מכתב ממנכ"ל שאומר שנעשתה טעות בשיקול דעת אבל כלום לא משתנה. אני חושבת שמנכ"ל חברת אתרים צריך פעם אחת לקחת אחריות על מה שנעשה בתחום אחריותו".

מעירית תל אביב נמסר בתגובה: "לעייריה נודע דבר קיום האירוע והפרת הנהלים בדיעבד. העירייה רואה זאת בחומרה. חברת אתרים קיבלה מהעיריה הוראה מפורשת האוסרת קיום אירועים פרטיים בשטח ציבורי".

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה שהיא "מטפלת באירועים על פי תיעדוף דחיפות. בשל עומס אירועים באותה עת עסקו השוטרים באירועים דחופים יותר".

מחברת אתרים נמסר כי "מדובר באירוע חופה חד פעמי ולהבא תפעל החברה בתיאום עם עיריית תל אביב לבל ישנו אירועים כאלה".