הרב עובדיה יוסף חזר לנשום בכוחות עצמו, הסכנה לחייו פחתה

אחרי שאתמול שב להכרה מלאה, שיפור נוסף חל במצבו של מנהיג תנועת ש"ס. הרופא המטפל ברב הודיע כי הוא אינו נזקק עוד לסיוע מכונת ההנשמה. יחד עם זאת, הדגיש פרופ' גילון כי על אף שסכנת החיים פחתה – מצבו של הרב יוסף מוסיף להיות קשה

שיפור משמעותי נוסף במצבו של הרב עובדיה יוסף: הרופא המטפל במנהיג תנועת ש"ס, הקרדיולוג פרופ' דן גילון, אמר אחר הצהריים (ה') כי הרב בן ה-93 חזר לנשום בכוחות עצמו, אחרי שהסתייע בעשרת הימים האחרונים במכונת הנשמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בשיפור משמעותי במצבו, כיוון שהחשש העיקרי היה מהאפשרות שלפיה הצוות הרפואי לא יצליח לגמול את הרב יוסף מהסיוע הנשימתי, בין היתר, בגלל מצב ריאותיו וגילו המבוגר. עם זאת, מדגישים בבית החולים כי למרות השינוי המשמעותי, מצבו של הרב מוסיף להיות קשה. סכנת החיים פחתה באופן ניכר, אך היא עדיין קיימת.

זהו שיפור נוסף ביומיים האחרונים במצבו של הרב עובדיה יוסף, לאחר שאתמול הודיעו הרופאים בבית החולים הדסה עין כרם כי הרב, המאושפז מזה כשבוע וחצי במצב קשה, שב להכרה מלאה והצורך בסיוע הנשימתי ירד. 

משפחתו קוראת להתפלל לשלומו (AP)

גורמים בסביבת הרב: פקח את עיניו והניח תפילין

אתמול ציינו מגורמים בסביבתו של מנהיג תנועת ש"ס כי הרב עובדיה כבר פקח את עיניו, מזהה את הסובבים ואותו אף מתקשר עמם. מקורביו אף סייעו לו להניח תפילין בחדרו - לראשונה מאז אושפז.

מקורביו ובני משפחתו נמצאים איתו בכל העת, ובמקביל לטיפול הרפואי ממשיכים לבקש מהציבור בארץ ובעולם להתפלל לשלומו. בשלב זה אפשרות שחרורו מבית החולים אינה עומדת על הפרק, אך אם מגמת השיפור תימשך מעריכים בסביבתו כי הדבר יקרה בקרוב.

לפני למעלה משבוע אושפז הרב עובדיה בבית החולים לאחר שחש ברע, הוא עבר מספר הליכים רפואיים שבסופם הוגדר מצבו קשה מאוד. בכל התקופה האחרונה מקפידים בכירי ש"ס לפקוד את מיטתו. בימים האחרונים מראה הרב סימנים מעודדים של התאוששות, אך בשל גילו המבוגר (93) מצבו עדיין מוגדר קשה.