נהג האוטובוס שנפגע בתאונה בכביש 31 משחזר: "זו טראומה, לא יודע איך אצא מזה"

יומיים אחרי התאונה הקשה שגבתה את חייהן של שמונה נשים, מתאושש יחיא אל-עמור, נהג האוטובוס, מהפציעה ומספר לראשונה על רגעי האימה שבהן הבין שכלי הרכב שהוא מוביל עם עשרות אנשים – עומד להתנגש במשאית

@001@"הרגשתי מכה באוטובוס. חשבתי שזה פיצוץ או משהו. עצרתי את האוטובוס, פתחתי את הדלתות. חשבתי שמשהו נשרף. הסתכלתי אחורה ואז ראיתי את מה שראיתי". יחיא אל-עמור, נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה הקטלנית שלשום (שלישי) בכביש 31, סמוך לצומת להבים, שבה נהרגו שמונה מנוסעותיו - שחזר היום לראשונה את האירועים הקשים. "זו טראומה קשה, לא יודע איך אצא מזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נסעתי בנתיב שלי כחוק, ראיתי אותו ממול, אבל לא...לא ידעתי שהוא יכול לגעת בי. זה היה מטען חורג. לא היה לו שום דבר שאומר שזה מטען חורג...שצריך להתרחק ממנו...", הוא סיפר. עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס חזרו מתפילה במסגד אל-אקצה ש במזרח ירושלים .

זירת האירוע

רק שעה קודם לכן הוא טייל עם הנוסעים בירושלים והתיידד עמם וזמן קצר לאחר מכן, עת נסעו בכביש 31, הם שכבו פצועים וזועקים לעזרה - בחלקו האחורי של האוטובוס. "אני לא מאחל לאף אחד לראות את המראות הללו", הוא גולל את שאירע. "אנשים צעקו. נפלו עליי רסיסי זכוכית מהחלון שהיה לידי. הייתי בהלם. למזלי הכיסא שלי היה נמוך יותר, אחרת הייתי יכול להיות אחד מהם".

שפיק אבו האני, פרקליטו של אל-עמור, אמר כי אם מרשו "לא היה נהג מיומן, מקצועי ואחראי, האוטובוס היה מתהפך ולא היינו עם שמונה הרוגים - אלא עם אסון כבד יותר".

אל-עמור, בן 24 ואב לשניים, כלל לא היה אמור לעבוד באותו יום, אלא התבקש לסייע ולהסיע את הקבוצה. הוא נפצע קל בתאונה ולאחר שנחקר שוחרר למעצר בית. המשטרה ממשיכה לבדוק את חלקו בתאונה - אם היה כזה. מעצרו של נהג המשאית שהתנגש באוטובוס, החשוד שנהג בצורה רשלנית כששני הטרקטורים שנשא מאחור בלטו החוצה וככל הנראה גרמו לתאונה - הוארך עד מחר.

"הוא לא עצר, רק אחרי כמה מאות מטרים. כנראה הוא לא הרגיש..או לא ידע"

בעוד כמה ימים, אם מצבו הנפשי ישתפר, הוא מתכוון לבקר את משפחות ההרוגים ולהשתתף בצערן. בינתיים, לחברת האוטובוסים הוא לא מסוגל לחזור.