העובדים בנתב"ג מחו - הטיסות התעכבו

כאות הזדהות עם מאבק עובדי ממ"ן (מסופי מטען וניטול בע"מ) נגד הוצאת מכרז שיפגע בתנאי העסקתם, שיבש הבוקר ועד עובדי רשות שדות התעופה את הפעילות בנמל התעופה. המראתן של לפחות שבע טיסות התעכבה בזמן ממוצע של כשעה. השיבושים הסתיימו לאחר כמה שעות

ועד עובדי רשות שדות התעופה שיבש הבוקר (ד') את הפעילות בנתב"ג, לאות הזדהות עם עובדי ממ"ן (מסופי מטען וניטול בע"מ), שמפגינים מול הנהלת רשות שדות התעופה במחאה על מכרז שהוציאה להפעלת שירותי מסוף הטעינה. כתוצאה מהשיבושים התעכבו ההמראות של לפחות שבע טיסות שהיו אמורות לצאת מנתב"ג. השיבושים הסתיימו כעבור כמה שעות והפעילות חזרה לשגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה מטעם הוועד שפורסמה בשעות הבוקר נמסר כי במהלך השעות הקרובות יעוכבו המראות של טיסות לאות הזדהות עם מאבק עובדי ממ"ן. באתר רשות שדות התעופה הופיעו שבע טיסות שהתעכבו ובהן טיסת אל על לפריז, שאמורה הייתה להמריא בשעה 9:00, וטיסת אל על למוסקבה. סמוך לשעה 11:30 הסתיימו השיבושים והפעילות בנמל התעופה שבה לסדרה.

במקביל, הפגינו הבוקר כ-200 עובדי ממ"ן מול משרדי הנהלת רשות שדות התעופה בנתב"ג, במחאה על התנאים הנכללים במכרז שהוציאה הרשות, שלטענתם עשויים לפגוע בתנאי העסקתם. בחברת ממ"ן מועסקים כ-500 עובדים. העובדים צעקו: "לא ניתן להתעלם מאיתנו".

העובדים לשר כץ: "ביכולתך להציל אותנו"

רפי סוזין, יו"ר ועד עובדי ממ"ן, הסביר את הסיבה למאבק המחאה: "אנחנו מאוכזבים מהתייחסותו של שר התחבורה ישראל כץ למכרז. יש חשש של ממש לפגיעה ב-500 עובדים, שמרביתם מעל גיל 40 ועובדים שנים רבות במסופי הטעינה והפריקה. תנאי המכרז אינם מגינים על שכר העובדים".  

היום התפרסמו תוצאות המכרז של רשות שדות התעופה לניהול והפעלת מסוף המטענים הכללי בנמל התעופה בן גוריון, וחברת ממ"ן זכתה - ותמשיך לספק את השירותים ב-15 השנים הקרובות. המכרז הוא לניהול ותפעול מסוף המטענים הכללי בנתב"ג , טיפול במכלול השירותים למטעני יצוא ויבוא אוויריים העמסה ופריקת מטענים למטוסי מטען בנמל התעופה בן גוריון.
במכרז השתתפו תשעה משתתפים, כשהצעת חברת ממ"ן עמדה על 21.5 מיליון שקל. דמי המינימום במכרז עמדו על 15 מיליון.

עוד לפני תוצאות המכרז, אמרו בוועד עובדי ממ"ן כי אם החברה תזכה להמשיך ולהפעיל את שירותי המטען והפריקה, הם ייאבקו ויעמדו על כך שאיש מבין 500 העובדים לא יפוטר ולא תחול כל הרעה בתנאיהם.

בסוף השבוע פנו בוועד העובדים של ממ"ן לשר התחבורה כץ במכתב, שבו הפצירו בו לפעול לתיקון המכרז. "מי שיקרא את תנאי המכרז עשוי לחשוב שהמסוף מופעל באמצעות רובוטים ולא באמצעות בני אדם שמחויבים לפרנסת ילדיהם הקטנים", נכתב. "אם נאבד את הזכויות בהסכם הקיבוצי נידרדר כולנו ביום אחד לעוני נורא. ביכולתך להציל אותנו".