שוב: משחק כדורגל על הר הבית

בפעם השנייה בתוך כשבועיים תיעדו מתפללים יהודים שהגיעו לאתר הקדוש קבוצת ילדים ערבים ששיחקו עם כדור במקום. מולם נראים השוטרים שלא מתערבים. "השוטרים לא מנעו את המשך המשחק על אף שיש הוראת בג"ץ והתחייבות בכתב של השר לביטחון פנים למנוע את המשחק במקום", אמר אחד הנוכחים במקום

שוב משחק כדורגל במקום הכי רגיש במזרח התיכון: אזרחים יהודים שעלו השבוע להר הבית תיעדו ילדים ערבים ששיחקו כדורגל על ההר. לטענת היהודים שנכחו במקום, שני מבוגרים ערבים הצטרפו למשחק הכדורגל בצורה הפגנתית מיד לאחר שנעשתה פנייה לשוטרים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השוטרים כמובן לא מנעו את המשך המשחק על אף שיש הוראת בג"ץ והתחייבות בכתב של השר לביטחון פנים למנוע את המשחק במקום, וכמובן לא עצרו אף אחד מהמשחקים", אמר מיכאל פואה שנכח במקום.

פואה הוסיף וטען כי מאוחר יותר, כשעלה אזרח יהודי להר - לקראת סוף השעה המוקצבת לביקור יהודים באתר - חסמו שתי נשים את דרכו בכוח. "השוטרים שהיו עדים למחזה לא עשו דבר למעט להוציא את העולים מההר", אמר פואה.

"הפקרת היהודים במקום שהוא סלע קיומנו - הר הבית, על ידי ממשלת ישראל, משמיטה את הצדק תחת רגלינו ומסכנת בכך את קיומנו", הוא סיכם. "כל אדם הגון צריך להתקומם מול עוולה זו".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "משטרת ירושלים אוכפת את מדיניות הממשלה לעניין הסטטוס קוו בהר הבית. נושא משחקי הכדור נדון בערכאות משפטיות, בהן נקבע כי חלקים מסויימים בשטח הר הבית מותרים למשחקי כדור".