שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף

משפחתו של הרב עובדיה יוסף שומרת על אופטימיות זהירה, לאחר שיפור בתגובות הרב לסובביו. אחד מבני משפחתו של הרב סיפר כי הרב פקח את עיניו לפרקי זמן ארוכים וניסה להגיב לסובבים. בבית החולים מאשרים: "נצפית מגמת שיפור עדינה", אך מדגישים כי מצבו של הרב נותר קשה עד קשה מאוד

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף: בני משפחתו של הרב בן ה-93 דיווחו היום על התגברות סימני ההתעוררות מהרדמה. אחד מבני משפחתו של הרב יוסף סיפר הערב לחדשות 2 כי לאורך היום פקח הרב את עיניו לפרקי זמן ארוכים יותר מאלו שנצפו בימים האחרונים, ובתדירות הולכת וגוברת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות האחרונות סיפר אחד מילדיו כי ניכר שהרב עובדיה יוסף מגיב, או מנסה להגיב, לנוכחים סביבו - בין היתר באמצעות מעקב במבט ובתנועות קלות. בבית החולים הדסה עין כרם אישרו כי אכן "נצפית מגמת שיפור עדינה ביותר", שנמשכת גם בשעות האחרונות, אך מדגישים כי מצבו של הרב עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד.

מחר יעבור הרב סדרת בדיקות על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית, הן על תפקודי המערכות החיוניות והן לגבי תגובת הרב להתפוגגות חומרי ההרדמה מגופו.

"צריך סבלנות, זה תהליך איטי"

ביום ראשון עדכן פרופ' גילון, המטפל ברב יוסף, לגבי מצבו של הרב: "גם אם יהיו שינויים, הם יהיו הדרגתיים מאוד, וצריך סבלנות. התעוררות זה תהליך איטי, בטח אצל אדם מבוגר כמו הרב".

"ממכלול של סימנים אנחנו מסיקים את המסקנה הכוללת - יש שיפור קל בחלק מהמדדים, בין השאר בתפקוד הלב", אמר הרופא המטפל ברב,."יחד עם זאת, מצבו הבסיסי של הרב עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד". עוד ציין כי הרופאים הפסיקו לטפל ברב יוסף בחומרי הרדמה, אך כמות מסויימת של חומר עדיין נמצאת בדמו. 

דוד יוסף, בנו של הרב יוסף, חזר בתחילת השבוע על בקשת המשפחה מהציבור בישראל לשאת תפילה למען שלומו של הרב. "בהמשך להודעת הרופאים, אני קורא לעם ישראל להמשיך ולהתפלל לרפואתו של הרב, ולהמשיך לקוות לבשורות טובות", חתם בנו.