כריש נשך צעיר באשדוד, מצבו בינוני

צוות מגן דוד אדום שהוזעק לנמל אשדוד העניק טיפול רפואי לתושב תל אביב בן 26 שנפצע בינוני, לאחר שהותקף על ידי כריש וחלק מכף ידו נקטעה. האירוע החריג התרחש בעת שעבד עם כמה אנשים נוספים בחוות דגים מול חופי אשדוד. הוא פונה להמשך טיפול בבית החולים

כריש. אילוסטרציה (רויטרס)

צוות מגן דוד אדום שהוזעק הבוקר (א') לנמל אשדוד פינה צעיר בן 26 מתל אביב לבית החולים במצב בינוני, לאחר שהותקף על ידי כריש במהלך עבודתו בחוות דגים - וחלק מכף ידו נקטע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החריג התרחש סמוך לשעה 11:30, אז ננשך הצעיר על ידי הכריש מסיבה שטרם התבררה - בעת שעסק עם כמה אנשים נוספים בטיפול בדגים בחוות דגים הממוקמת כ-12 קילומטרים מהחוף. לטענת הצעיר, במהלך העבודות נשך אותו הכריש והוריד חלק מכף היד - מהאמה (קצת מעל לשעון) עד לקצה כף היד.

הוא פונה בסירה על ידי חבריו לעבודה אל החוף, שם המתין לו צוות מד"א. הפרמדיקים פינו אותו לבית החולים בהכרה מלאה עם פגיעה קשה ביד.

באפריל: תושב אילת דיווח כי ראה כריש 

בחודש אפריל השנה דיווח תושב אילת כי ראה כריש בחוץ מפרץ השמש באילת. "הוא שחה ממש קרוב לאנשים, זה היה כמו מלתעות", סיפר אז איתן ברוך לחדשות 2 Online.

"יצאתי לחוף הים סמוך לשעה 12 בצהריים, ופתאום הוא הופיע", אמר ברוך, תושב אילת. "הייתי על החוף אז צילמתי אותו משם, זו פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה. כולם התחילו לברוח כמו בסרט 'מלתעות', הוא שחה ממש קרוב למתרחצים, כולל לילד. הם ברחו החוצה מיד כשראו אותו".

בניגוד לים התיכון, כרישים בים האדום אינם נדירים. הטמפרטורה הנמוכה יחסית של המים לצד אפשרויות המזון הרבות שקיימות בגלל נוכחות האלמוגים בים, הופכות את הים האדום לים אידיאלי לכרישים. הפעם האחרונה שבה הותקפו מתרחצים על ידי כרישים בים האדום אירעה בחורף 2010, אז ננשכה למוות תיירת על ידי כריש בשארם א-שייח בסיני.