תיעוד: אוטובוס עוקף משאית בפראות

רק עירנותו של נהג הרכב הפרטי, שביקש להגיע בשלום לאילת, הצילה אותו ואת חברתו מתאונה קשה. "זה בכלל לא עניין אותו שאני נוסע מולו", אמר. "את העקיפה הוא החל בוודאות כשכבר ראה אותי - אבל החליט לשים עליי פס. הרי מי אני? בסך הכל רכב פרטי". אגד: "האוטובוס יאותר, הנהג יוזמן וימסור את גרסתו לאירוע"

רק בנס נמנע אסון: נהג אוטובוס של חברת אגד תועד עוקף בפראות כלי רכב בדרך לאילת - וכמעט גורם לתאונה קטלנית. דימיטרי גולדסמן, תושב באר שבע שכמעט ונפל קורבן לנהיגה הרשלנית, תיעד את האירוע באמצעות מצלמה שהתקין במכוניתו. הצילומים, שהגיעו למייל האדום של חדשות 2 Online, חושפים שוב את הקלות הבלתי נסבלת של הנהיגה הפרועה בכבישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני יומיים (ד') בסמוך לשעה 15:00, עת נסע גולדסמן יחד עם חברתו לאילת. "באזור דימונה, החליט אחד הנהגים של אגד לעקוף משאית", כתב בתיאור הסרטון שהעלה לאתר יו טיוב. "זה בכלל לא עניין אותו שאני נוסע מולו. את העקיפה הוא החל בוודאות כשכבר ראה אותי - אבל החליט לשים עליי פס. הרי מי אני? סך הכל רכב פרטי".

כפי שניתן לראות בתיעוד, ירד גולדסמן עם רכבו לשולי הכביש לאחר האירוע, כשהוא מבוהל. "הוא אוטובוס. האלוהים של הכביש", כתב. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר דימיטרי כי יצר קשר עם המשטרה ואף התלונן בעמוד הפייסבוק של אגד - אך כל ניסיונותיו לקבל תגובה מהחברה העלו חרס. "אני מזועזע שיש נהגים כאלה, ועוד באגד".

מחברת אגד נמסר בתגובה: "אגד מקפידה על בטיחות בנהיגה ואינה מאפשרת גמישות בנושא. אנו מודים לגולש שהביא את האירוע החמור לידיעתנו וניצור עימו קשר על מנת לקבל מספר פרטים שיעזרו לנו לאתר את הנהג ולהעבירו לטיפול קצין הבטיחות של אגד".

עוד צוין, כי "אם יתברר שהדבר נבע מחוסר מקצועיות והתנהגות כביש מסוכנת, ננקוט את כל האמצעים הדרושים כדי למגר תופעות כאלה. מנהגי אגד מצופה לנהוג במקצועיות ובזהירות יתר ולא נאפשר לאיש לפגוע באמינותם ורצינותם של נהגי החברה".

אסון התיירים: הנהג הורשע בהריגה

בחודש ספטמבר הרשיע בית המשפט המחוזי בבאר שבע את נהג אוטובוס התיירים אדוארד גלפונד באשמת הריגתם של 24 סוכני נסיעות מרוסיה בדצמבר 2008, בתאונה בכביש 12 ליד אילת. על פי כתב האישום, שייחס לגלפונד גם פציעה וגרימת חבלה חמורה, ביצע האחרון עקיפה מסוכנת בסיבוב - כשהוא נוסע במהירות של כ-100 קמ"ש - ודירדר את האוטובוס לתהום. גלפונד מואשם גם כי לא הפעיל את הקופסא השחורה שאמורה לתעד את תהליך הנסיעה.

בכתב האישום מפורטים הסיכונים שנטל גלפונד, תושב פתח תקווה בן 44, בדגש על העקיפה המסוכנת שאליה יצא שניות לפני התאונה: "הנאשם נטל סיכון בלתי סביר לגרימת התוצאה ביודעו כי עקיפת האוטובוס הנוסף על ידי האוטובוס שבשליטתו מסוכנת ועלולה להביא לתוצאות קטלניות".

"הנאשם היה מודע לגודל האחריות הרובצת עליו, היה מודע לכך שכביש 12 אינו כביש רגיל אלא מפותל בשיפוע יורד, ולמרות זאת, כששדה הראייה פתוח בפניו והעקומה ימינה נראית בבירור, הוא עקף", נכתב בהכרעת הדין.