צפו: דבריו האחרונים של הרב יוסף

ההשפעה העצומה שהייתה לרב עובדיה יוסף בזירה הפוליטית והציבורית בישראל לא נחלשה עד ימיו האחרונים. ערב הבחירות הוא תקף את הבית היהודי, ואחריהן את המדיניות הכלכלית של הממשלה. באירועים נלוו אליו ראשי המדינה, כשלנשיא פרס הוא איחל אריכות ימים כמי שאוהב את התורה ולרה"מ נתניהו אמר שהקב"ה ימלא את אוצר המדינה

הרב עובדיה יוסף היה פעיל בזירה הדתית, הציבורית והפוליטית עד יומו האחרון. אספנו כמה קטעים מהשנים האחרונות בהם המנהיג הרוחני של ש"ס נאם ודיבר בציבור, לפני מחלתו. הוא החמיא לנשיא פרס, לראש הממשלה נתניהו, והעביר ביקורת גם בגיל 93 על המדיניות הכלכלית של הממשלה ועל מתחריו הפוליטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחתונת נכדתו לפני שנתיים אמר הרב יוסף על הנשיא פרס: "לא היה כמוהו נשיא כזה, שהיה כל כך אוהב תורה. ידידות נפש, ואהבת התורה. אהבת התורה ולומדיה. בזכות זה יזכה לאריכות ימים", אמר. הרב עובדיה יוסף השפיע רבות על החיים הציבוריים של פרס - הוא היה זה שהורה ליו"ר ש"ס דרעי שלא להקים עם פרס ממשלה ב"תרגיל המסריח" של 1990, ושנתיים לאחר מכן הורה לדרעי להצטרף לקואליציה של העבודה - בה התמנה פרס לשר החוץ.

הרב יוסף והנשיא פרס (חדשות 2)

בחתונת ביתו לפני שנתיים השתתף ראש הממשלה נתניהו, והרב עובדיה איחל לו "תמצא חן וחסד בעיני כל רואיך, בין פה, בין בקונגרס של האמריקנים, כולם יכבדו אותך. לא רק ימחאו לך כפיים אלא גם יפתחו את הידיים שלהם. יעשו מיליון, יעשו רבבות, אתה עלית על כולנה. התורה אומרת מי שאוהב אותי אני אוהבת אותו. 'אנחיל אוהבי יש ואוצרותיהם אמלא', ברך האוצר שלו. חבל שר האוצר לא פה. ישמע אוצרותיהם אמלא. הקב"ה אומר לי הכסף ולי הזהב".

"יותר מהכל צר לי על הישיבות"

לפני הבחירות האחרונות, הרב פייס בין אריה דרעי לאלי ישי והורה למתפללים בבית הכנסת שלו "תעודדו אותם ותחזקו אותם שזה צעד טוב, שיתחזקו בזה". החושים הפוליטיים של הרב לא קהו עם השנים, וכשהרגיש את העלייה בתמיכה בבית היהודי בראשות בנט הוא קרא לא להצביע להם: "יש אנשים חושבים אותם דתיים, מפד"ל. קוראים להם הבית היהודי. זה הבית היהודי של גויים!".

עובדיה יוסף ורה"מ נתניהו (רויטרס)

בחודש אפריל השנה הרב איבד את בנו הבכור למחלת הסרטן. ראש הממשלה נתניהו הגיע לנחמו, והרב כשהוא יושב שבעה העביר ביקורת על המדיניות הכלכלית של הממשלה: "בני היה איש חמודות, איש יקר מאוד בלימוד התורה, ואני בצער. אבל יותר מהכל צערי על הדבר הזה, על הצער של הישיבות", כשהוא מתייחס לקיצוץ בתקציבן.