"נאבקים על חיי הרב עובדיה יוסף, הסיכוי לשיפור קטן"

לאורך החג שהו בני משפחתו של הרב עובדיה יוסף לצד מיטתו וקיוו לבשורות טובות. לפי שעה, אין שינוי במצבו של הרב והוא ממשיך להיות קשה. בנו של הרב, דוד יוסף אמר: "הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא ממצבו וישוב לתפקד. ח"כ אלי ישי ביקש להתפלל לשלומו. הרופא המטפל: "הסיכוי לשיפור קטן"

001@במהלך שמחת תורה לא חל שינוי במצבו של הרב עובדיה יוסף, המאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. "אפשר להגיד בצורה ברורה שנאבקים על חייו", אמר חבר הכנסת אלי ישי בפתח בית החולים. בנו של הרב, דוד יוסף שמר על אופטימיות: "הרופאים אומרים כי המצב לא בלתי הפיך וישנו סיכוי שיוכל לחזור ולתפקד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאורך ימי החג שהו בני משפחתו של הרב לצד מיטתו והתפללו לשלומו. "יש דאגה ועל פי הגדרת הרופאים, נשקפת סכנה לחייו", סיפר ח"כ אלי ישי. "כרגע המצב שלו יציב. אנחנו מקווים לטוב, מתפללים לטוב ומאמינים שיהיה טוב".

הרב דוד יוסף סיפר כי כל ארבעת בניו של הרב עובדיה יוסף, וכן ח"כ אריה דרעי שהו  לצד מיטתו במשך כל החג. "יש שינויים קלים לכאן ולכאן. זה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן ואנחנו מלאי תקווה שהוא יחלים. אנחנו מתפללים כל הזמן", אמר הבן.

"המשפחה כאבה לראות אותו סובל"

 "התפללנו הרבה ועבר עלינו חג שמחת תורה קשה מאוד. אנחנו מתפללים לרחמי שמיים", הוסיף הרב דוד יוסף. לדברי הרב, שוחח עם אביו בפעם האחרונה ביום ראשון, מספר שעות לפני שהורדם. "כל המשפחה הרגישה כאב נורא לראות אותו סובל", סיפר הבן על ההידרדרות בבריאותו של הרב עובדיה יוסף בתקופה האחרונה.

הרב דוד יוסף ביקש מהציבור להמשיך ולהתפלל. "עצם זה שהמצב יציב - זה בזכות התפילות ובזכות הצוות הרפואי, שהם שליחי ההשגחה העליונה", אמר.

הקרידיולוג המטפל ברב עובדיה יוסף, פרופסור דן גילון, עדכן אודות מצבו עם צאת החג: "הרב עבר חג ללא שום שינוי משמעותי ומצבו ניתן להגדרה כקשה עד קשה מאוד, אך בסך הכל יציב", אמר הערב פרופ' דן גילון. "אנחנו מקווים שכל פרט ומרכיב רק ישתפר, אבל הסיכוי לשיפור גדול הוא קטן".

"עם המחלות שיש לרב, הגיל שלו והבעיות בתחילת השבוע - הסכנה תמיד נמצאת ברקע ולא מאוד רחוק", הוסיף. "כרגע אני לא רואה משהו סוער מיידי. המצב יציב. הבעיה שחייבה קוצב לב אינה גדולה ומפתיעה וניתן לטפל בה. הבעיה הגדולה היא שילוב כל המרכיבים באדם מבוגר למדי".

אתמול: החלפת קוצב לב זמני לרב יוסף

אתמול בבוקר עבר הרב בהצלחה הליך החלפת קוצב לב זמני, אחרי שהוחלט שלא להשתיל עדיין את הקוצב הקבוע. בבית החולים הסבירו כי עדיין יש סכנה לחייו של הרב, אך לא מדובר בסכנת חיים מיידית.

פרופ' יעקב נפרסטק, המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, ציין כי הרופאים המטפלים החליטו בשלב זה שלא להחליף את קוצב הלב הזמני שבגופו של הרב בקבוע, כיוון שאין כרגע צורך בכך. "הוחלפה רק האלקטרודה של הקוצב הזמני ליציבה וחדשה יותר", הסביר. "הרב עבר את ההליך בהצלחה, הקוצב עובד היטב".

"אחרי ההליך הוא חזר לטיפול נמרץ פנימי, שם הוא ממשיך לקבל את אותם הטיפולים שקיבל עד כה לייצוב מצבו", אמר פרופ' נפרסטק. "בעובדה שמצבו יציב ניתן לראות משהו אופטימי, אך המצב עדיין קשה".

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

"נמשיך להתפלל, מקווים לבשורה טובה"

הרב עובדיה יוסף עבר בהצלחה הליך רפואי

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה