אלפים באירועי הקפות שניות ברחבי הארץ

המוני ישראלים יצאו לחגוג את מוצאי שמחת תורה בחגיגות הקפות שניות המוניות ברחבי הארץ. מאות הגיעו להקפות בכפר חב"ד. בתל אביב לוקחו המונים חלק האירוע המרכזי בכיכר רבין, בירושלים התקיימו הקפות שניות בעשרות מוקדים בעיר

אלפי ישראלים ציינו הערב (ה') את מוצאי שמחת תורה באירועי הקפות שניות המוניים ברחבי הארץ. כמדי שנה הגיעו מאות חוגגים לאירוע ההקפות בכפר חב"ד, לנגן ולרקוד עם ספרי התורה. את השידור מההקפות העברנו באתרי חדשות 2 online בשיתוף עם אתר חב"ד COL.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אירועים רבי משתתפים נערכו בערים הגדולות בכל הארץ. בירושלים התקיימו הקפות שניות בעשרות מוקדים בשכונות העיר. בתל אביב הגיעו המונים לאירוע המרכזי בכיכר רבין, שלווה גם בהופעות. בגן דוידוף ביפו התקיים מופע מוזיקלי ומופע זיקוקין די נור.

שמחת תורה בכפר חב"ד (חדשות 2)

מקורו של מנהג ההקפות בשמחת תורה הוא ככל הנראה במאה ה-16. ישנם מספר מקורות הנוגעים למנהג ההקפות השניות, שחלות ביום טוב שני של גלויות - שמחת תורה בחו"ל. יש המייחסים את המנהג להשתתפות עם בני הגולה בחגיגותיהם. על פי מקור אחר, מכיוון שלאחר צאת החג אפשר לנגן בכלי נגינה, ניתן לקבץ בני אדם רבים יותר ולחגוג ביתר הדר את שמחת תורה.

מקור נוסף של המנהג מתואר בספר "שער הכוונות" של הרב חיים ויטאל, המתאר את רבו - האר"י הקדוש. על פי הספר, האר"י נהג לבקר במוצאי שמחת תורה בבתי כנסת שהתעכבו לסיים את התפילה, וערך בכל אחד מהם שבע הקפות. מנהגו של האר"י הקדוש התפשט לחברון ולבית אל ובהמשך לירושלים ולשאר הקהילות בארץ ישראל.