נשים הפגינו מול תחנות המשטרה: "לעקר מהשורש את תופעת ההטרדות, זו רעה חולה"

לאחר שנחשף שניצב שביעי חשוד בהטרדות מיניות במשטרה בתוך כשנה, התאספו עשרות נשים מול תחנות המשטרה ברחבי הארץ להפגנות מחאה: "קיום יחסי מין עם שוטרות נחשב ללגיטימי. כבר לא נותרו מילים לתאר את הגועל", סיפרו

נשים ניצבות מאחורי השוטרות המתלוננות - ונגד הניצבים החשודים: יממה לאחר שנחשף כי ניצב נוסף חשוד בהטרדה מינית - שביעי במספר בתוך כשנה - מחו היום (חמישי) נשים מול תחנות משטרה, והתייצבו לצדן של השוטרות שהיה להן האומץ להתלונן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נשים החברות במשמרות המחאה של נעמ"ת התייצבו היום מול תחננות משטרה ברחבי הארץ והביעו סולידריות עם השוטרות שהרימו את ראשן והחליטו לשים סוף לאלימות המינית מהן סבלו בשנים האחרונות מצד מפקדיהן הבכירים ביותר. "כבר לא נותרו מילים שיוכלו לתאר את הגועל והקבס שצפים בעקבות חקירתו של ניצב נוסף במשטרת ישראל", הצהירה יו"ר נעמת, גליה וולוך.

ניצב שביעי חשוד בהטרדה מינית (חדשות 2)

"הביטוי 'ניקוי אורוות' דוהה לאור הרפש שעולה מהפרשיות הללו. נעמת מחזקת את שוטרות ישראל וקוראת באופן נחרץ למינוי נשים בצמרת המשטרה, שתחלפנה את ההנהגה הגברית והפושעת. כי כבר לא נותר אמון ולא ניתן לכנות את המקרים הללו עשבים שוטים. זו רעה חולה שיש לעקרה מן השורש. לא היום, כבר לפני שנים."

"קיום יחסי מין עם שוטרות נחשב לנורמלי; היה קשר של שתיקה במשטרה"

"אנו מלווים הרבה שוטרות שפונות אלינו, אני בהחלט חושבת שיש סכר שנפרץ, אבל יש עוד עבודה רבה לפנינו", אמרה אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית לחדשות 2 Online.

"בהחלט ניתן לראות תהליך של שינוי אבל בוא לא נשלה את עצמנו, הרבה מהתלונות שנחקרות כעת הגיעו מפניה של שוטרים שעובדים עם הנפגעות ולאו דווקא הן עצמן - יש עדיין פחד מלהתלונן. כשאורלי אינס ב-2010 דיברה על המצב זה הראה את קצה הקרחון וכעת אנחנו מתחילים לראות את הקרחון כולו, רואים כאן תרבות ארגונית קלוקלת שרואה בניצול שוטרות וקיום יחסי מין עמן כמשהו לגיטימי. ניסו שחם אמר שזו נורמה".

7 ניצבים מעורבים בפרשות מביכות בתוך שנה (חדשות 2)

"רבים מהבכירים חשים בליבם פנימה שהמגע עם שוטרות צעירות זה לגיטימי", הוסיפה סוליציאנו. "אני רוצה לקוות שהמשטרה תפנים שאירעה כאן רעידת אדמה. לפי הנתונים של משטרת ישראל ב-2013 הם הצהירו על פחות מעשרה מקרים של העמדה לדין וזה גורם להרמת גבה ולאור מה שנחשפנו בחודשים האחרונים. היה כאן קשר שתיקה והשתקה ארגוני".