מצבו של הרב עובדיה יוסף קשה אך יציב: "נמשיך להתפלל, מקווים לבשורות טובות"

זה היום השלישי שהרב עובדיה יוסף מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הבוקר הוא עבר בהצלחה הליך החלפת קוצב הלב הזמני בלבו. "מקווים לבשורות טובות במהלך החג", אמרו מקורביו, שימשיכו להתפלל לצד מיטתו

"מה שנותר לנו זה רק להתפלל עוד ועוד". משפחתו של הרב עובדיה יוסף תשהה לצד מיטתו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במהלך החג, בתקווה שמצבו ישתפר. "אנו מקווים להתפתחויות חיוביות ובשורות טובות, הרופאים עושים כל מה שהם יכולים", אמרו מקורביו לחדשות 2 באינטרנט. גם יו"ר ש"ס אריה דרעי ישהה לצד מיטתו, שכן בימים האחרונים הוא כמעט ולא עזב את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר עבר הרב בהצלחה הליך החלפת קוצב הלב הזמני בלבו אחרי שהוחלט שלא להשתיל עדיין את הקוצב הקבוע. הוא עדיין מורדם וּמונשם, זו היממה השלישית, ומאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים.

בבית החולים הסבירו כי עדיין יש סכנה לחייו של הרב, אך לא מדובר בסכנת חיים מיידית. "אחרי ההליך הוא חזר לטיפול נמרץ פנימי, שם הוא ממשיך לקבל את אותם הטיפולים שקיבל עד כה לייצוב מצבו", אמר פרופ' יעקב נפרסטק, המשנה למנכ"ל בית החולים. "בעובדה שמצבו יציב ניתן לראות משהו אופטימי, אך המצב עדיין קשה".

מתפללים לשלום הרב בביה"ח, אתמול (יוסי זילברמן, חדשות 2)

הבוקר פקדו את בית החולים ראשי ש"ס, בני משפחה ומאמיניו של הרב. בין המבקרים בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב הראשי יצחק יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי, ח"כ אלי ישי וח"כ אריאל אטיאס. המקורבים מורשים להיכנס לחדרו ולשבת ליד מיטתו של הרב. מחוץ לחדר, בקומה השמינית של בית החולים, מתפללים לשלומו כמה מחסידיו.

"אנחנו מלאים בתקווה, הרופאים עושים עבודה נהדרת והטיפול מסור", אמר ח"כ אטיאס. "המצב של הרב קשה, צריך תפילה ורחמי שמיים. היקף התפילות מרגש אותנו מאוד. 'אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם - אל יתייאש'".

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

הרב עובדיה יוסף עבר בהצלחה הליך רפואי

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה