הרב עובדיה יוסף עבר בהצלחה הליך רפואי

הצוות הרפואי בביה"ח הדסה עין כרם המטפל ברב עובדיה יוסף החליט שלא להחליף את קוצב הלב הזמני בקבוע, אך החליף את האלקטרודה שלו. בתום ההליך הוא הוחזר לטיפול נמרץ. מצבו עדיין קשה אך יציב, יש סכנה לחייו אך לא מיידית

הצוות הרפואי המטפל ברב עובדיה יוסף ביצע הבוקר הליך רפואי להחלפת רכיב בקוצב הלב הזמני שהושתל בגופו. גם אחרי ההליך הזה מצבו של הרב נותר ללא שינוי - קשה אך יציב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרופ' יעקב נפרסטק, המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, ציין כי הרופאים המטפלים החליטו בשלב זה שלא להחליף את קוצב הלב הזמני שבגופו של הרב בקבוע, כיוון שאין כרגע צורך בכך. "הוחלפה רק האלקטרודה של הקוצב הזמני ליציבה וחדשה יותר", הסביר. "הרב עבר את ההליך בהצלחה, הקוצב עובד היטב".

בבית החולים הסבירו כי עדיין יש סכנה לחייו של הרב, אך לא מדובר בסכנת חיים מיידית. "אחרי ההליך הוא חזר לטיפול נמרץ פנימי, שם הוא ממשיך לקבל את אותם הטיפולים שקיבל עד כה לייצוב מצבו", הוסיף פרופ' נפרסטק. "בעובדה שמצבו יציב ניתן לראות משהו אופטימי, אך המצב עדיין קשה".

"סכנת החיים לא מיידית"

גם הבוקר פקדו את בית החולים ראשי ש"ס, בני משפחה ומאמיניו של הרב. בין המבקרים בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב הראשי יצחק יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי, ח"כ אלי ישי וח"כ אריאל אטיאס. המקורבים מורשים להיכנס לחדרו ולשבת ליד מיטתו של הרב. מחוץ לחדר, בקומה השמינית של בית החולים, מתפללים לשלומו כמה מחסידיו.

"אנחנו מלאים בתקווה, הרופאים עושים עבודה נהדרת והטיפול מסור", אמר ח"כ אטיאס. "המצב של הרב קשה, צריך תפילה ורחמי שמיים. היקף התפילות מרגש אותנו מאוד. 'אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם - אל יתייאש'".

מוקדם יותר הבוקר דיווחו בבית החולים כי הלילה עבר ללא שינוי משמעותי במצבו של מנהיג תנועת ש"ס. "כרגע מה שעומד על הפרק זה להמשיך ולייצב את המערכות ולתת לגוף להתאושש", אמר הבוקר פרופ' נפרסטק. "המצב קשה אבל יציב, וסכנת החיים היא לא מיידית".

הוא ציין כי הרב צפוי להישאר בקרוב מורדם ומונשם. "להעיר אותו מהתרדמת בה הוא נמצא היא אחת המשימות הפחות דחופות שלנו", הסביר פרופ' נפרסטק. "הדבר לא ישפר את מצבו ומבחינת הסבל - עדיף לקבל את כל הטיפולים האלה כשהאדם מורדם".

גם היום נמשכות ברחבי הארץ עצרות התפילה למען רפואת הרב. אמש התקיימה עצרת תפילה ולימוד מרכזית בישיבת אור החיים בירושלים, בהשתתפות חברי מועצת חכמי התורה וכן בניו של הרב יוסף. "מועצת חכמי התורה קוראת לציבור לקרוע שערי שמים", נאמר למאמיני הרב עובדיה.

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה