הרופאים יחליטו האם להשתיל ברב עובדיה קוצב לב קבוע; מצבו מוסיף להיות קשה אך יציב

הרב עובדיה יוסף עדיין מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם, ונשקפת לו סכנת חיים לא מיידית. הבוקר יכריעו רופאיו האם להחליף את קוצב הלב הזמני שהושתל בגופו בקוצב לב קבוע, בתקווה שהדבר יעזור לייצב את מצבו הבריאותי שעדיין מוגדר קשה

מצבו הבריאותי של הרב עובדיה יוסף ממשיך גם הבוקר (ד') להיות קשה אך יציב. רופאי בית החולים דיווחו כי הלילה עבר ללא שינוי משמעותי במצבו של מנהיג תנועת ש"ס, ובמהלך היום יתקבלו החלטות על המשך הטיפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כרגע מה שעומד על הפרק זה להמשיך ולייצב את המערכות ולתת לגוף להתאושש", אמר הבוקר פרופ' יעקב נפרסטק, המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם. "המצב קשה אבל יציב, וסכנת החיים היא לא מיידית".

בשעות הקרובות ישקול הצוות הרפואי המטפל ברב עובדיה יוסף, את האפשרות להחליף את קוצב הלב הזמני שהושתל בגופו לקוצב קבוע. "הרב מורדם ומונשם, ולהעיר אותו מהתרדמת בה הוא נמצא היא אחת המשימות הפחות דחופות שלנו", המשיך והסביר פרופ' נפרסטק. "הדבר לא ישפר את מצבו ומבחינת הסבל - עדיף לקבל את כל הטיפולים האלה כשהאדם מורדם".

גם היום צפויות להמשיך ברחבי הארץ עצרות התפילה המתקיימות למען רפואת הרב. אמש התקיימה עצרת תפילה ולימוד מרכזית בישיבת אור החיים בירושלים, בהשתתפות חברי מועצת חכמי התורה וכן בניו של הרב יוסף. "מועצת חכמי התורה קוראת לציבור לקרוע שערי שמים", נאמר למאמיני הרב עובדיה.

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

הדסה עין כרם: נשקפת סכנה לחיי הרב עובדיה

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

לאחר הערכת מצב התברר: החמרה במצבו של הרב יוסף

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף; המרן נותר מונשם ומורדם

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה