פתח תקווה: הפרדה בין גברים לנשים בחג

תושבים רבים בפתח תקווה הופתעו אתמול כשבאו לחגיגות בית השואבה המסורתיות וגילו בכניסה הפרדה בין גברים לנשים. המארגנים בשטח אמרו שזה אירוע של זמר חסידי שהותאם לקהל חסידי - אבל חלק מהמבקרים הזועמים נשארו בחוץ

אירוע שמחת בית השואבה של עיריית פתח תקווה אמש (ב') הצליח להרגיז לא מעט תושבים. כיכר העיר המרכזית נתחמה לטובת מופע של זמר חסידי וההוראה הייתה ברורה - גברים לחוד, נשים לחוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עושים הפרדה, ככה רשום בתורה, אז אני צריך להפריד בין הגברים לנשים", אמר אחד המאבטחים במקום. המפיק במקום הסביר שנפתח גם אזור שלישי, מחוץ למתחם, המיועד לגברים ולנשים שרוצים לבלות ביחד.

ההפרדה בין גברים לבין נשים באירוע שהופק על ידי עיריית פתח תקווה, החילונית ברובה, הצליח להצית לא מעט ויכוחים אידיאולוגיים. "פתח תקווה הופכת להיות בני ברק או מאה שערים", אמר אורן מאירי, ראש סיעת מרצ בעיר. "באנו למחות נגד ההפרדה במרחב הציבורי". מנגד ענתה לו אחת מבאות המקום: "מותר גם לנו ליהנות. פעם אחת בשנה אנחנו עושים לך את זה".

"אני עם הבנות ובעלי עם הבנים"

האירוע בפתח תקווה (חדשות 2)
מרבית התושבים, שחשבו שייהנו מערב מוזיקלי עם המשפחה, הופתעו לגלות שאיחוד משפחות יגיע רק בסוף הערב. עם זאת, היו כמובן גם כאלה ששמחו על כך. "נעשה הפרדה. אני אהיה עם הבנות, בעלי יהיה עם הבנים, זמן איכות", אמרה תושבת העיר. "נהנה ולא נחפש על מה להתבאס".

פתח תקווה ידעה בעבר הרחוק קרבות על הפעלת בית קולנוע בשבת, ובשנים האחרונות שיעור הדתיים בה הולך וגדל, וכנראה שכך גם המתח בין החרדים לחילונים.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "העיר פתח תקווה פלורליסטית, סובלנית ומכבדת את כל תושביה. האירוע בכיכר יועד לציבור החרדי ולקחו בו חלק אישי ציבור מהמגזר הזה. אירוע ייחודי זה נעשה תוך התחשבות בציבור, ועל כן הוקצו אזורים שונים".