אורח מפתיע בסוכת הנשיא: כשפרס פגש את מוישה אופניק

בין אלפי האזרחים שעלו היום לרגל לסוכתו של נשיא המדינה שמעון פרס בירושלים, היה גם אורח מפתיע במיוחד: המפלצת השעירה מוישה אופניק מ"רחוב סומסום", שנכנסה למשכן בתוך פח האשפה בו היא חיה. עוד בסוכה: פרס רוקד ומתופף עם ילדים

כשרחוב סומסום הגיע למשכן הנשיא: נשיא המדינה שמעון פרס אירח היום בסוכתו שבירושלים אלפי אזרחים מכל רחבי הארץ שהגיעו לשמש כאושפיזין. אלא שבין האורחים ה"שגרתיים" הרבים היו גם אורחים מפתיעים: למשל הדמות מוישה אופניק - המפלצת השעירה שמרבה להתלונן מ"רחוב סומסום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אופניק הגיע למשכן הנשיא כשהוא בתוך מה שמשמש כ"ביתו" - פח אשפה ירוק על גלגלים. כשהגיע בסמוך לנשיא, הורם מכסה פח האשפה - ואופניק יצא מתוכו, תוך שהוא מברך את נשיא המדינה המופתע שעמד בסמוך. "בוקר טוב, מה שלומך?", שאל הנשיא את אופניק, שהשיב לו מבטי חיבה זועפים - בהתאם לדמותו הרגזנית. הדיאלוג הבלתי שגרתי נמשך, עד שהמפעילים של הבובה השעירה הגיעו לקחת אותה.

לאחר שפרס התפנה מללחוץ יד לדמות המוכרת מסדרת הילדים הנודעת, הוא פנה לפזז ולתופף יחד עם ילדי ירושלים על הבימה הגדולה שהוקמה בחצר המשכן. ואם זה לא מספיק - נשיא המדינה גם סיפק ריאיון מיוחד לשתיים ממשתתפות תוכנית ריאליטי מצליחה, מעיין ובת אל, שהיו נרגשות מאוד לפגוש את האזרח מספר 1. "איזה חמוד", אמרה מעיין בתגובה לתשובות שהעניק פרס לשאלותיה.

אלפים גדשו את סוכת הנשיא מוקדם בבוקר 

סוכת הנשיא, היום (בית הנשיא)
מלבד אופניק, שב"רחוב סומסום" פעל לקדם אכילה בריאה בקרב ילדים והגיע היום לסוכת הנשיא שנבנתה בסימן "התזונה הנכונה", הגיעו אלפי מבקרים למשכן כבר בשעות הבוקר כדי לשוחח עם נשיא המדינה שמעון פרס ולהצטלם עמו.

השנה נשבר שיא וכבר בשעה 7:00 בבוקר גדשו האלפים את הרחובות המובילים לבית הנשיא ומהצטופפו בשערי הכניסה. מערך האבטחה של בית הנשיא בסיוע של משטרת ישראל ניתבו את אלפי האורחים שביקשו ללחוץ את ידי הנשיא בסוכה, ולצפות בתערוכת החקלאות והבריאות שהוצבה ברחבי הבית.

במשכן הנשיא הוקמו גם תערוכות ומיצגים רבים שהציגו דרכים לניהול אורח חיים פעיל ובריא, ומתקיימות הצגות תיאטרון ומופעי פנטומימה, שמסבירים את הסגולות המיוחדות והיתרונות של הפירות והירקות. במקום יש גם עמדת שף שמבשל אוכל טרי וחולק עם הקהל טיפים והמלצות לבישול בריא וקל להכנה.

"תענוג לראות את הילדים הנפלאים מכל רחבי המדינה"

בית הנשיא, היום (חנן שרויטמן)
פרס עצמו עמד בסוכה, לחץ ידיים לאורחים ובירך מעל הבמה את אלפי המבקרים: "תודה רבה לכם שבאתם לסוכה שלי, ובמיוחד אני רוצה להודות לכם שהבאתם את ילדי ישראל. תענוג לראות את הילדים הנפלאים מכל קצוות מדינת ישראל - הנחמדים והחכמים ביותר בעולם אני מתרגש לראותכם פה. המסר של חג הסוכות הינו מסר של שלום, ששום אדם לא יפחד להיות אורח וכל אדם לא יחשוש להיות מארח. השלום אינו רק הפסקת מלחמה אלא להתחיל חיים בצוותא".

מקהלת הילדים מבית הספר אלונים לצרכים מיוחדים, ביצעה שיר מיוחד במהלך האירוע בבית הנשיא. אחת הילדות ביקשה מהנשיא להצטרף, ופרס נענה לבקשתה ושר יחד עם הילדים על הבמה.

"אני רוצה להזמין את כל עם ישראל לבוא הנה לסוכה הפתוחה", אמר הנשיא. "השנה נקדיש את הסוכה לירקות ופירות, ההופכים את העם לעם בריא. תוחלת החיים בישראל עולה בשנתיים כל עשור. לפירות והירקות הנהדרים של ארצנו יש חלק גדול בזה. פירות וירקות זה לא משמין וזה דיאטטי ואני מאוד מאוד מודה לכם ילדים, שבאתם לעזור לי לקשט את הסוכה ואני מקווה שתבואו לסוכה הפתוחה לכל המדינה, יחד עם ההורים והחברים. אשמח לארח את כולם".