הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות בת"א למנהיגה הרוחני של ש"ס

את מרבית שנותיו בילה הרב עובדיה יוסף בעין הציבור, כשמילא תפקידים ציבוריים מגוונים ולקח חלק בחלק גדול מהאירועים שעיצבו את חיינו. בתמונות נדירות מכל שנות עבודתו ניתן לראות את התפקידים השונים שמילא הרב שהלך היום לעולמו

הרב עובדיה יוסף, 1978 (צילום: סער יעקב, לע"�%)

מותו של הרב עובדיה יוסף, שם סוף לקריירה ציבורית של יותר משישה עשורים. מאז שהיה בן 30 מילא הרב עובדיה שורה של בהם דיין בבתי דין רבניים, רבה הראשי של תל אביב-יפו, הרב הספרדי הראשי, ועד לתפקידו האחרון ואולי המשמעותי ביותר - מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב הראשי של העיר תל אביב-יפו (צילום: פריץ כהן, לע"�%)

בתמונה משנת 1969 ניתן לראות את הרב עובדיה יוסף בן ה-49, כשנה לאחר מינויו לתפקיד הרב ראשי בתל אביב-יפו. את התפקיד מילאו יחדיו הרב עובדיה והרב שלמה גורן ז"ל - את שניהם ניתן לראות בתמונה משנת 1972, ערב בחירתם לתפקיד הרבניים הראשיים.

הבחירות לרבניים הראשיים, 1972 (פריץ כהן, לע"מ)

בתמונה משנת 1978 ניתן לראות פעם נוספת את הרב הראשי הספרדי עובדיה יוסף והרב הראשי האשכנזי שלמה גורן, כשהם מברכים לשלום את ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל - רגע לפני צאתו השיחות עם מצרים בקמפ דיוויד.

רה"מ בגין והרבנים יוסף וגורן, 1975 (צילום: משה מילנר, לע%)

בשנת 1977 השתתף הרב הראשי עובדיה יוסף בחנוכה המחודשת של ישיבת "פורת יוסף" בעיר העתיקה בירושלים, שהוקמה מחדש ברובע היהודי לאחר שמבנה הישיבה המקורי נהרס במהלך מלחמת העצמאות.

בתמונה נוספת מימי כהונתו של הרב עובדיה כרב הראשי, הוא נראה פעם נוספת עם הרב האשכנזי שלמה גורן ז"ל, בתיעוד מכינוס הקונגרס הציוני ה-30 במספר, שהתקיים בשנת 1982 בבנייני האומה בירושלים.

הקונגרס הציוני ה-30, 1982 (צילום: מיקי שוביץ, ל%)

בשנת 1992 הפך הרב עובדיה יוסף למנהיגה הבלעדי של תנועת ש"ס, לאחר הקרע שנוצר בין הרב עובדיה לרב שך שהיה מנהיג הזרם החרדי-ליטאי. בתמונה שצולמה כשנה לאחר מכן נראה מנהיגה הרוחני של הציבור החרדי, בטקס ההשבעה של הרבנים הראשיים ישראל מאיר לאו ואליהו בקשי דורון.

השבעת הרבנים הראשיים, 1993 (צילום: אבי אוחיון, ל%)

כמנהיגה הרוחני של התנועה שנחשבה עד לא מזמן כבעלת מקום מובטח בממשלה, הפך ביתו של הרב עובדיה למוקד עלייה לרגל לא רק למאמיניו - אלא גם לצמרת הפוליטיקה הישראלית. דוגמא אחת לכך היא התמונה משנת 1997, בפגישה בין הרב עובדיה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

רה"מ נתניהו והרב עובדיה, 1997 (צילום: אבי אוחיון, ל%)

בתמונה משנת 2001 נראה הרב עובדיה יוסף בטקס חנוכת בית כנסת חדש בבית הנשיא בירושלים, כשלצידו ראש הממשלה דאז אריאל שרון והנשיא לשעבר משה קצב.

שרון, קצב, והרב עובדיה, 2001 (צילום: עמוס בן גרשו�%)

בתמונה משנת 2009 נראה הרב עובדיה כשלצידו אחד מבכירי ש"ס, אלי ישי, בקלפי בירושלים במהלך הבחירות לכנסת ה-18.

הרב עובדיה ואלי ישי בקלפי בי-ם, 2009 (חדשות 2)

טרם ההידרדרות במצבו הבריאותי של הרב עובדיה, נפגש מנהיגה הרוחני של ש"ס עם שלושת מובילי התנועה - אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס .

הרב עובדיה עם ראשי ש"ס, 2012 (יוסי זילברמן, חדשות 2)