עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

אחרי יו"ר ש"ס דרעי, גם בכירי המפלגה ישי ואטיאס פקדו את המחלקה בה מאושפז הרב במצב קשה. רבנים וחסידים מפלגים שונים הגיעו גם הם לבית החולים. הרופאים: נרשמה החמרה במצבו

בכירי ש"ס, חברי הכנסת אלי ישי ואריאל אטיאס, הגיעו בשעות הצהריים (ג') לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים כדי לשהות ליד מיטתו של הרב עובדיה יוסף, שמצבו ממשיך להיות קשה. לבית החולים הגיעו גם רבנים וחסידים מפלגים חרדים שונים כדי לחזק את משפחתו ומקורביו של הרב, שנמצאים סביבו כל העת. מוקדם יותר הגיעו לבית החולים הבנים דוד יוסף והרב הראשי לישראל יצחק יוסף, שאליהם הצטרף יו"ר ש"ס אריה דרעי ורבה של העיר תל אביב-יפו, ישראל מאיר לאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-1,200 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף הצדיק בשכם לרגל חג הסוכות וקראו תהילים לרפואת הרב יוסף. גורמים בבית החולים הדסה מציינים כי מצבו של הרב יציב, אך רגיש מאוד בשל הסיבוכים השונים שמהם הוא סובל. לאחר הערכת מצב שקיימו רופאיו, התברר כי מצבו של הרב יוסף מוסיף להיות קשה - ואף החמיר. זאת, למרות ההערכות שפורסמו במהלך הלילה שלפיהן מצבו הוטב. הרב מאושפז כשהוא מורדם ומונשם.

פרופ' דן גילון המטפל ברב יוסף, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על ההחמרה במצבו: "לאחר לילה יציב יחסית, הייתה הערכה חוזרת בנוגע למצבו של הרב. במהלך הבוקר היו שינויים קלים בהערכות, כיוון שהבחנו בצורך בטיפול שמחזק את לחץ הדם ואנחנו רואים בזה סימן לא טוב".

לדברי פרופ' גילון, הרב סובל מבעיה קשה בכליות ובעיות קשות נוספות בנשימה. "יש לו גם בעיית לב משמעותית, ולאור כל אלה - אנחנו מעריכים שמצבו קשה. הטיפול שניתן לו היה מלא ובהתאם לכל מגוון האפשרויות שעמדו לרשותנו. אנחנו מקווים שניתן יהיה לשפר את מצבו. המצב הנוכחי מראה כיוון שהוא לא חיובי".

דרעי: "אל ייאוש, זה הזמן להתפלל"

הנשיא שמעון פרס שלח מסוכתו ברכת רפואה מיוחדת: "אני רוצה לשלוח ברכת רפואה שלמה לרב עובדיה יוסף אני מתפלל שישוב לאיתנו בהקדם האפשרי. הרב הוא מורה דרך לעם שלנו ואדם יקר מאוד".

עוד לפני הערכת המצב של הרופאים, בשעות הבוקר, דווח כי מצבו של הרב השתפר. יו"ר ש"ס אריה דרעי, שיצא מחדרו של הרב בבית החולים מוקדם יותר הבוקר, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "המצב של הרב יציב והלילה עבר בסדר מבחינת הרופאים. כל הסימנים החיצוניים יציבים וטובים". דרעי סיפר כי נערכת עכשיו התייעצות של צוות גדול של רופאים, שאמורים להחליט מה עושים בשעות הקרובות. "הרופאים מעודדים אותנו מאוד ואומרים אל ייאוש".

תפילות בארץ ובעולם לשלומו (AP)

דרעי קרא "לכל האוהדים, האוהבים והמעריצים של הרב - אל ייאוש, זה הזמן להתפלל כי המצב הוא הפוך ויש סיכוי טוב שהרב יכול לצאת מהעניין הזה. צריך להתפלל - כל אחד בדרכו". אחד מבניו של מרן, הרב דוד יוסף, הגיע לבית החולים כדי לברר מה מצבו של אביו.

אירועי בית השואבה התחלפו בתפילות לרפואה שלמה של הרב. הבוקר נוספה תפילה לשלומו בבתי כנסת ברחבי הארץ. רבנים ואישים פוליטיים קראו להתפלל למען הרב. מועצת חכמי התורה פרסמה הודעה שבה קראה לציבור הרחב בארץ ובתפוצות "להתאחד, להעתיר בתפילה ולקרוע שערי שמיים לרפואתו של נשיא מועצת חכמי התורה מורנו ורבינו מרן הרב חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה. יש להקדיש את הלילה, ליל הושענא רבה, לילה של חתימה בשמיים, ללימוד ותפילה לרפואתו".

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

לאחר הערכת מצב התברר: החמרה במצבו של הרב יוסף

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף; המרן נותר מונשם ומורדם

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה