לאחר הערכת מצב התברר: החמרה במצבו של הרב יוסף

האופטימיות הקלה הבוקר התפוגגה אחרי הערכת מצב הרופאים. לדבריהם, מצבו של הרב עובדיה יוסף קשה והוא נדרש לטיפול נוסף. דרעי בקול שבור: "מאתמול אנו מרגישים מיותמים אך לא מאבדים תקווה". תפילות ברחבי הארץ. פרס: "הרב אדם יקר מאוד"

מצבו של הרב עובדיה יוסף מוסיף להיות קשה - ואף מחמיר: לאחר הערכת מצב שקיימו רופאיו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, נקבע כי מצבו של מרן מוסיף להיות קשה - וכי לא חל שיפור במצבו - זאת למרות ההערכות שפורסמו במהלך הלילה לפיהן מצבו הוטב. הרב מאושפז במקום כשהוא מורדם ומונשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרופ' דן גילון המטפל ברב יוסף, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על החמרה במצבו של הרב: "לאחר לילה יציב יחסית, הייתה הערכה חוזרת בנוגע למצבו של הרב. במהלך הבוקר היו שינויים קלים בהערכות, כיוון שהבחנו בצורך בטיפול שמחזק את לחץ הדם ואנחנו רואים בזה סימן לא טוב".

לדברי פרופ' גילון, הרב סובל מבעיה קשה בכליות ובעיות קשות נוספות בנשימה. "יש לו גם בעיית לב משמעותית, ולאור כל אלה - אנחנו מעריכים שמצבו קשה. הטיפול שניתן לו היה מלא ובהתאם לכל מגוון האפשרויות שעמדו לרשותנו. אנחנו מקווים שניתן יהיה לשפר את מצבו. המצב הנוכחי מראה כיוון שהוא לא חיובי". הטיפול הנוסף שניתן לרב מהווה סימן להחמרה במצבו.

הנשיא שלח מסוכתו ברכת רפואה מיוחדת לרב עובדיה יוסף ואמר: "אני רוצה לשלוח ברכת רפואה שלמה לרב עובדיה יוסף אני מתפלל שישוב לאיתנו בהקדם האפשרי. הרב הוא מורה דרך לעם שלנו ואדם יקר מאוד".

יו"ר ש"ס אריה דרעי, שיצא מחדרו של הרב בבית החולים אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "המצב של הרב יציב והלילה עבר בסדר מבחינת הרופאים. כל הסימנים החיצוניים יציבים וטובים". דרעי סיפר כי נערכת עכשיו התייעצות של צוות גדול של רופאים, שאמורים להחליט מה עושים בשעות הקרובות. "הרופאים מעודדים אותנו מאוד ואומרים אל ייאוש".

דרעי קרא "לכל האוהדים, האוהבים והמעריצים של הרב - אל ייאוש, זה הזמן להתפלל כי המצב הוא הפוך ויש סיכוי טוב שהרב יכול לצאת מהעניין הזה. צריך להתפלל - כל אחד בדרכו". אחד מבניו של מרן, הרב דוד יוסף, הגיע לבית החולים כדי לברר מה מצבו של אביו.

תפילות בארץ ובעולם לשלומו (AP)

"מרגישים מיותמים"

"מרן השקיע את כל חייו בשבילנו וזה הזמן שלנו להחזיר ולו מעט", אמר דרעי. "מאתמול אנחנו מרגישים מיותמים, תרתי משמע. אנחנו לא מאבדים תקווה. אנחנו מתפללים לבורא עולם שבקרוב נשמע בשורות טובות". הוא הסביר כי הרופאים לא מגדירים את מצבו של הרב כסכנת חיים: "הרב במצב יציב, אבל המצב הוא לא פשוט. החשש הוא שכמו שהמצב יכול להשתפר בכל רגע, כך הוא גם יכול להידרדר".

קומץ מתפללים נמצא מחוץ לחדרו של הרב בבית החולים. הם קוראים פרקי תהילים, ומתפללים לרפואה שלמה של הרב עובדיה יוסף, שלשמו הוסף השם חיים.

אירועי בית השואבה התחלפו בתפילות לרפואה שלמה של הרב. הבוקר נוספה תפילה לשלומו בבתי כנסת ברחבי הארץ. רבנים ואישים פוליטיים קראו להתפלל למען הרב. מועצת חכמי התורה פרסמה הודעה בה קראה לציבור הרחב בארץ ובתפוצות "להתאחד, להעתיר בתפילה ולקרוע שערי שמיים לרפואתו של נשיא מועצת חכמי התורה מורנו ורבינו מרן הרב חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה". בהודעה נמסר כי "יש להקדיש את הלילה, ליל הושענא רבה, לילה של חתימה בשמיים, ללימוד ותפילה לרפואתו".

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף; המרן נותר מונשם ומורדם

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה