בגלל תאונת הרכבת הלילה: שיבושים בתנועת הרכבות בדרום

ששה קרונות של רכבת משא שהובילה חומרים מסוכנים התהפכו סמוך לקריית גת ובעקבות התאונה נסגר לתנועה הקטע שבין קריית גת לבאר שבע. בנוסף, הרכבות המהירות בין הרצליה לבאר שבע לא תפעלנה זמנית. העבודות לפינוי הקרונות שהתהפכו נמשכות, בשלב זה אין חשש לדליפה

תאונת הרכבת שאירעה הלילה (ג') סמוך לקריית גת, בה התהפכו ששה קרונות שבהם אוחסנו חומרי מסוכנים במכולות, גרמה לשיבושים קשים הבוקר בתנועת הרכבות. הקטע שבין קריית גת לבאר שבע נסגר זמנית והרכבות המהירות בין הרצליה לבאר שבע לא תופעלנה עד הודעה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברכבת ישראל הודיעו כי יפעילו הסעות לרשות הנוסעים בקטע שבין קריית גת לבאר שבע. העבודות לפינוי המכולות צפויות להימשך כמה ימים.

בתחנת הרכבת בבאר שבע היו הבוקר נוסעים רבים שהביעו זעם על הנהלת הרכבת והתלוננו שהם מאחרים לעבודה בגלל השיבושים. "כל פעם יש בעיה אחרת עם הרכבות", אמר אחד מהם. "יש רק מסלול אחד ובכל תקלה הנוסעים הם אלה שמשלמים את המחיר".

נוסעי רכבת מחכים להסעות הבוקר (חדשות 2)

פינוי המכולות יימשך שעות ארוכות

אלי כהן מדוברות כבאות מרחב לכיש אמר: "אנחנו ממשיכים בפינוי המכולות, פעילות שתימשך שעות ארוכות. תפקידנו להשגיח בזמן ההרמה של המכולות ולוודא שלא נגרם נזק לחלקן התחתון". הוא הסביר כי יש פיקוח צמוד ומוקפד של הכבאים ושל אנשי המשרד לאיכות הסביבה על החומרים המסוכנים ובהם ברום ואשלגן.

לדברי כהן, ברום הוא חומר מסוכן במצב נוזלי שהיה במכולות שלא ניזוקו. הטיפול הרגיש הוא במכולות שנפגעו ובהן היה אשלגן במצב מוצק. החשש הוא שהחומר יבוא במגע עם מים דבר שעלול לגרום כוויות קשות למי שבא עם זה במגע.

התאונה אירעה הלילה, כאשר ששה קרונות של רכבת משא, שהובילה חומרים מסוכנים, התהפכו חצי קילומטר דרומית לקריית גת. החומרים לא דלפו, אבל אזור התאונה נסגר, מחשש שהם יבואו במגע עם מים.