פרס מארח: אלפים מבקרים בסוכה הפתוחה במשכן הנשיא

לאחר שעשרות ילדים קישטו ביחד עם הנשיא את הסוכה בירושלים כבר בשבוע שעבר, הגיעו היום אלפי אזרחים לסוכה הפתוחה במקום ונפגשו עם פרס. הסוכה תהיה פתוחה במהלך ימי חול המועד ויתקיימו פעילויות בסימן תזונה נכונה ובריאות

סוכת הנשיא, היום (בית הנשיא)

ימי חול המועד סוכות מציעים שלל פעילויות ואטרקציות לבילוי משפחתי ברחבי הארץ, ובמשכן הנשיא בירושלים מצטרפים לחגיגות. היום (ג') נערך בסוכה שהוקמה במקום "יום פתוח" בסימן תזונה נכונה. אלפי מבקרים הגיעו למשכן כבר בשעות הבוקר כדי לשוחח עם נשיא המדינה שמעון פרס ולהצטלם עמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השנה נשבר שיא וכבר בשעה 7:00 בבוקר גדשו אלפי אזרחים את הרחובות המובילים לבית הנשיא ומהצטופפו בשערי הכניסה. מערך האבטחה של בית הנשיא בסיוע של משטרת ישראל ניתבו את אלפי האורחים שביקשו ללחוץ את ידי הנשיא בסוכה, ולצפות בתערוכת החקלאות והבריאות שהוצבה ברחבי הבית.

במשכן הנשיא הוקמו גם תערוכות ומיצגים רבים שהציגו דרכים לניהול אורח חיים פעיל ובריא, ומתקיימות הצגות תיאטרון ומופעי פנטומימה, שמסבירים את הסגולות המיוחדות והיתרונות של הפירות והירקות. במקום יש גם עמדת שף שמבשל אוכל טרי וחולק עם הקהל טיפים והמלצות לבישול בריא וקל להכנה.

בית הנשיא, היום (חנן שרויטמן)

פרס: מתרגש לראות את הילדים

פרס עצמו עמד בסוכה, לחץ ידיים לאורחים ובירך מעל הבמה את אלפי המבקרים: "תודה רבה לכם שבאתם לסוכה שלי, ובמיוחד אני רוצה להודות לכם שהבאתם את ילדי ישראל. תענוג לראות את הילדים הנפלאים מכל קצוות מדינת ישראל - הנחמדים והחכמים ביותר בעולם אני מתרגש לראותכם פה. המסר של חג הסוכות הינו מסר של שלום, ששום אדם לא יפחד להיות אורח וכל אדם לא יחשוש להיות מארח. השלום אינו רק הפסקת מלחמה אלא להתחיל חיים בצוותא".

מקהלת הילדים מבית הספר אלונים לצרכים מיוחדים, ביצעה שיר מיוחד במהלך האירוע בבית הנשיא. אחת הילדות ביקשה מהנשיא להצטרף, ופרס נענה לבקשתה ושר יחד עם הילדים על הבמה.

"אני רוצה להזמין את כל עם ישראל לבוא הנה לסוכה הפתוחה", אמר הנשיא. "השנה נקדיש את הסוכה לירקות ופירות, ההופכים את העם לעם בריא. תוחלת החיים בישראל עולה בשנתיים כל עשור. לפירות והירקות הנהדרים של ארצנו יש חלק גדול בזה. פירות וירקות זה לא משמין וזה דיאטטי ואני מאוד מאוד מודה לכם ילדים, שבאתם לעזור לי לקשט את הסוכה ואני מקווה שתבואו לסוכה הפתוחה לכל המדינה, יחד עם ההורים והחברים. אשמח לארח את כולם".

"החג שמסמל את אברהם אבינו"

פרס והילדים קישטו את הסוכה כבר בשבוע שעבר במיטב קישוטים מנצנצים מסורתיים, עיטרו אותה ברימונים, הדסים, לולבים וענפי ערבה - וגם זכו להריח את האתרוגים שהובאו במיוחד לסוכה הנשיאותית.

לאחר מלאכת הקישוט של הסוכה, רבני חב"ד הגישו לנשיא ולילדים את ארבעת המינים - ובירכו עליהם: "הגענו לסוכת האחדות שמאחדת ומלכדת את כל עם ישראל. הבאנו עמנו את ארבעת המינים המסמלים את כל סוגי העם".