שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף; המרן נותר מונשם ומורדם

מצבו של מרן עדיין קשה, אך יציב. שיפור קל נרשם בחלק מהמדדים שהובילו להחלטה להרדים ולהנשים את הרב אתמול. רופאו של הרב: "הוא עבר לילה שקט, זה משמח אותנו מאוד"

"יש רושם של שיפור מסוים במצבו של הרב עובדיה יוסף" - כך עדכן הבוקר פרופ' דן גילון, הקרדיולוג המטפל ברב עובדיה יוסף בבית החולים הדסה עין כרם. "הרב עבר לילה שקט, ומצבו יציב, וזה מאוד משמח אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פחות מיממה לאחר שהורדם והונשם, בבית החולים מגדירים את מצבו של הרב קשה אך יציב. שיפור קל ביותר נרשם במדדים שהובילו להחלטה להרדים את הרב אתמול. הוא נותר מורדם ומונשם, אך נאמר למשפחתו כי המצב אינו קריטי בשלב זה. ילדי הרב התבקשו להתפזר לבתיהם ולנוח.

"הרב עבר לילה שקט, הוא יציב מבחינת המערכות השונות", הוסיף פרופ' גילון בעדכון לעיתונאים שערך בבית החולים. "יש רושם של שיפור מסוים במצבו הנשימתי וההנשמה עובדת כמו שצריך".

"הכל יכול לקרות", הוסיף גילון בהערכה לגבי סכנת החיים הנשקפת לרב יוסף. "השילוב של הדברים שנאלצנו לעשות - קוצב לב, דיאליזה, הנשמה - הם לא בהכרח טובים. המעבר להנשמה נעשה באופן מניעתי, כדי למנוע הידרדרות, ועד כה זה כנראה הוכיח את עצמו".

נשיא המדינה שמעון פרס אמר הבוקר בתכנית הבוקר של קשת כי הוא מתפלל לשלומו של הרב, יחד עם כל עם ישראל.

הרב מפונה לבית החולים בתחילת החודש (קבוצת העיתונאים רוטרניק)

אתמול (ב') חובר מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, למכונת הנשמה לאחר שחלה הידרדרות במצבו. יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי קרא לציבור להתפלל לשלומו. בני משפחתו של הרב הוזעקו לבית החולים.  

"עקב החמרה במצב הנשימה של הרב עובדיה יוסף הוחלט לתת לו סיוע נשימתי מניעתי, לצורך ההנשמה הרב הורדם באופן שטחי. מצבו מבחינת שאר המדדים ללא שינוי", נמסר מבית החולים הדסה עין כרם. פרופ' גילון אמר אמש לחדשות 2 כי "הרב מורדם ומונשם - אך לא מדובר במצב אנוש או קשה מאוד". לדבריו, ההחלטה להנשים את הרב יוסף קשורה לירידה במצבו הנשימתי ולא בשל הידרדרות קיצונית או החייאה. "זו החלטה להקדים תרופה למכה", הסביר. "אחרי ההנשמה הוא לחלוטין יציב ועם דופק תקין".

פרופ' גילון אמר למשפחה, כי אין צורך שיישהו עוד ליד מיטתו של הרב ועדיף כי ילכו לביתם לנוח מאחר ומצבו יציב. "אנחנו צריכים להתפלל זה מה שנשאר לנו לעשות", אמר אמש הרב דרעי לחדשות 2 מבית החולים. "הרופאים החליטו מה שהחליטו להרדים ולהנשים אותו כדי שהגוף יוכל להתאושש בחזרה".

השם חיים הוסף לשמו של הרב

יו"ר תנועת ש"ס סיפר כי התקיימה תפילה בסמוך לבית החולים והוסף השם חיים לשמו של הרב. "הוא הרים את קרנה של היהדות עם הפסיקות וההלכות, התיר אלפי עגונות, הזיל דמעות על כל חייל - הגיע הזמן שנשיב לו ע"י תפילות", הוסיף דרעי.

אתמול בערב התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לבנו של הרב יוסף, הראשון לציון הרב הראשי לישראל יצחק יוסף ואיחל רפואה שלמה לאביו. "אני מתפלל לשלומו של אביך", אמר נתניהו לרב הראשי לישראל. הרב יצחק יוסף הודה לראש הממשלה וסיפר לו שהספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ"ך שהתקיים בבית ראש הממשלה.

בשל מצבו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, חגיגות שמחת בית השואבה בארץ ובעולם שינו את אופיין או הופסקו. בהר חומה בירושלים הופסקו חגיגות שמחת בית השואבה בקהילת "חסדי שמואל" ו-400 המשתתפים החלו באמירת תהילים לשלומו של הרב.

הרב יוסף, בן ה-93, אושפז בין שבת לראשון בבית החולים בעקבות הרעה במצבו הבריאותי. אתמול הוא עבר ניתוח להשתלת קוצב לב זמני והבוקר עבר טיפול דיאליזה וניקוז מים מהריאות. במשך היום עוד דיבר עם רופאיו עד שבשעה 18:00 חלה החמרה במצבו.

גם בתחילת החודש פונה הרב לבית החולים - זאת בשל כאבים עזים שמהם סבל. מהדסה עין כרם נמסר אז כי הרב הגיע לבית החולים לאחר שרופאו האישי בדק אותו בביתו, ובהתייעצות עם רופאים בהדסה הוחלט לאשפזו למשך הלילה. מצבו הוגדר אז יציב והוא היה בהכרה מלאה.

הרב עובדיה יוסף נולד בשנת 1920 בבגדד, כבן למשפחה בת חמישה בנים ושלוש בנות. הוא עלה לארץ בשנת 1923 וכיהן כרב הראשי הספרדי בין השנים 1983-1973 ונחשב לאחר מגדולי פוסקי התורה.

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

לאחר הערכת מצב התברר: החמרה במצבו של הרב יוסף

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה