נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

ראש הממשלה התקשר לראשון לציון הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ואיחל רפואה שלמה לאביו. הבן יצחק יוסף אמר לנתניהו כי הספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ"ך שהתקיים בבית ראש הממשלה. הרב יוסף ממשיך להיות מאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר הערב (ב') לבנו של הרב עובדיה יוסף, הראשון לציון הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף וביקש לאחל לאביו רפואה שלמה. "אני מתפלל לשלומו של אביך", אמר נתניהו לבנו של הרב יוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב יצחק יוסף הודה לראש הממשלה ואמר לו כי הספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ"ך שהתקיים בבית ראש הממשלה. מצבו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, המאושפז בבית החולים הדסה עין כרם מוסיף להיות קשה והוא מחובר למכונת הנשמה.

הרב יוסף, בן ה-93, אושפז בין שבת לראשון בבית החולים ומאז חלה הידרדות במצבו הבריאותי. אתמול הוא עבר ניתוח להשתלת קוצב לב זמני והבוקר עבר טיפול דיאליזה וניקוז מים מהריאות. במשך היום עוד דיבר עם רופאיו עד שבשעה 18:00 חלה החמרה במצבו.

"עקב החמרה במצב הנשימה של הרב עובדיה יוסף הוחלט לתת לו סיוע נשימתי מניעתי, לצורך ההנשמה הרב הורדם באופן שטחי. מצבו מבחינת שאר המדדים ללא שינוי", נמסר מבית החולים הדסה עין כרם. הקרדיולוג המטפל ברב, פרופסור דן גילון, אמר לחדשות 2 כי "הרב מורדם ומונשם - אך לא מדובר במצב אנוש או קשה מאוד". לדבריו, ההחלטה להנשים את הרב יוסף קשורה לירידה במצבו הנשימתי ולא בשל הידרדרות קיצונית או החייאה. "זו החלטה להקדים תרופה למכה", הסביר, "אחרי ההנשמה הוא לחלוטין יציב ועם דופק תקין".

פרופ' גילון אמר למשפחה, כי אין צורך שיישהו עוד ליד מיטתו של הרב ועדיף כי ילכו לביתם לנוח מאחר ומצבו יציב. "אנחנו צריכים להתפלל זה מה שנשאר לנו לעשות", אמר הרב דרעי לחדשות 2 מבית החולים. "הרופאים החליטו מה שהחליטו להרדים ולהנשים אותו כדי שהגוף יוכל להתאושש בחזרה".

השם חיים הוסף לשמו של הרב

יו"ר תנועת ש"ס סיפר כי התקיימה תפילה בסמוך לבית החולים והוסף השם חיים לשמו של הרב. "הוא הרים את קרנה של היהדות עם הפסיקות וההלכות, התיר אלפי עגונות, הזיל דמעות על כל חייל - הגיע הזמן שנשיב לו ע"י תפילות", הוסיף דרעי. מחר צפויה להיערך התייעצות רופאים באשר למצבו של הרב.

בשל מצבו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, חגיגות שמחת בית השואבה בארץ ובעולם שינו את אופיין או הופסקו. בהר חומה בירושלים הופסקו חגיגות שמחת בית השואבה בקהילת "חסדי שמואל" ו-400 המשתתפים החלו באמירת תהילים לשלומו של הרב.

הרב מפונה לבית החולים בתחילת החודש (קבוצת העיתונאים רוטרניק)

גם בתחילת החודש פונה הרב לבית החולים - זאת בשל כאבים עזים שמהם סבל. מהדסה עין כרם נמסר אז כי הרב הגיע לבית החולים לאחר שרופאו האישי בדק אותו בביתו, ובהתייעצות עם רופאים בהדסה הוחלט לאשפזו למשך הלילה. מצבו הוגדר אז יציב והוא היה בהכרה מלאה.

הרב עובדיה יוסף נולד בשנת 1920 בבגדד, כבן למשפחה בת חמישה בנים ושלוש בנות. הוא עלה לארץ בשנת 1923 וכיהן כרב הראשי הספרדי בין השנים 1983-1973 ונחשב לאחר מגדולי פוסקי התורה.

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

לאחר הערכת מצב התברר: החמרה במצבו של הרב יוסף

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף; המרן נותר מונשם ומורדם

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה