החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה

מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף המאושפז בבית החולים הדסה עין כרם, מורדם ומונשם לאחר שחלה הידרדרות משמעותית במצבו והוא מוגדר עתה קשה. רופאו של הרב יוסף: "ההנשמה נעשתה כצעד של הקדמת תרופה למכה ולא בשל הידרדרות קיצונית במצבו". דרעי: "מה שנשאר לעשות זה להתפלל"

מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה לאחר שהיום (ב') חלה הידרדרות במצבו והוא מוגדר עתה קשה. יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי קרא לציבור להתפלל לשלומו. בני משפחתו של הרב הוזעקו לבית החולים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עקב החמרה במצב הנשימה של הרב עובדיה יוסף הוחלט לתת לו סיוע נשימתי מניעתי, לצורך ההנשמה הרב הורדם באופן שטחי. מצבו מבחינת שאר המדדים ללא שינוי", נמסר מבית החולים הדסה עין כרם. הקרדיולוג המטפל ברב, פרופסור דן גילון, אמר לחדשות 2 כי "הרב מורדם ומונשם - אך לא מדובר במצב אנוש או קשה מאוד". לדבריו, ההחלטה להנשים את הרב יוסף קשורה לירידה במצבו הנשימתי ולא בשל הידרדרות קיצונית או החייאה. "זו החלטה להקדים תרופה למכה", הסביר, "אחרי ההנשמה הוא לחלוטין יציב ועם דופק תקין".

פרופ' גילון אמר למשפחה, כי אין צורך שיישהו עוד ליד מיטתו של הרב ועדיף כי ילכו לביתם לנוח מאחר ומצבו יציב. "אנחנו צריכים להתפלל זה מה שנשאר לנו לעשות", אמר הרב דרעי לחדשות 2 מבית החולים. "הרופאים החליטו מה שהחליטו להרדים ולהנשים אותו כדי שהגוף יוכל להתאושש בחזרה".

השם חיים הוסף לשמו של הרב

יו"ר תנועת ש"ס סיפר כי התקיימה תפילה בסמוך לבית החולים והוסף השם חיים לשמו של הרב. "הוא הרים את קרנה של היהדות עם הפסיקות וההלכות, התיר אלפי עגונות, הזיל דמעות על כל חייל - הגיע הזמן שנשיב לו ע"י תפילות", הוסיף דרעי. מחר צפויה להיערך התייעצות רופאים באשר למצבו של הרב.

בערב התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לבנו של הרב יוסף, הראשון לציון הרב הראשי לישראל יצחק יוסף ואיחל רפואה שלמה לאביו. "אני מתפלל לשלומו של אביך", אמר נתניהו לרב הראשי לישראל. הרב יצחק יוסף הודה לראש הממשלה וסיפר לו שהספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ"ך שהתקיים בבית ראש הממשלה.

בשל מצבו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, חגיגות שמחת בית השואבה בארץ ובעולם שינו את אופיין או הופסקו. בהר חומה בירושלים הופסקו חגיגות שמחת בית השואבה בקהילת "חסדי שמואל" ו-400 המשתתפים החלו באמירת תהילים לשלומו של הרב.

הרב מפונה לבית החולים בתחילת החודש (קבוצת העיתונאים רוטרניק)

הרב יוסף, בן ה-93, אושפז בין שבת לראשון בבית החולים בעקבות הרעה במצבו הבריאותי. אתמול הוא עבר ניתוח להשתלת קוצב לב זמני והבוקר עבר טיפול דיאליזה וניקוז מים מהריאות. במשך היום עוד דיבר עם רופאיו עד שבשעה 18:00 חלה החמרה במצבו.

גם בתחילת החודש פונה הרב לבית החולים - זאת בשל כאבים עזים שמהם סבל. מהדסה עין כרם נמסר אז כי הרב הגיע לבית החולים לאחר שרופאו האישי בדק אותו בביתו, ובהתייעצות עם רופאים בהדסה הוחלט לאשפזו למשך הלילה. מצבו הוגדר אז יציב והוא היה בהכרה מלאה.

הרב עובדיה יוסף נולד בשנת 1920 בבגדד, כבן למשפחה בת חמישה בנים ושלוש בנות. הוא עלה לארץ בשנת 1923 וכיהן כרב הראשי הספרדי בין השנים 1983-1973 ונחשב לאחר מגדולי פוסקי התורה.

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

לאחר הערכת מצב התברר: החמרה במצבו של הרב יוסף

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף; המרן נותר מונשם ומורדם

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"