רצח הילדים הפך לפרסומת בפייסבוק: "מנעו מילדיכן אבא מסוכן"

נראה כי יש מי שמצאו לנכון להפוך את רצח הילדים המזעזע על ידי אביהם בסוכות לפרסומת בפייסבוק. בנק הזרע "סופרם" פרסם בעמוד הפייסבוק שלו מודעה הקוראת לנשים להרות באמצעות תרומת זרע על מנת "למנוע את הסכנה של אב אלים ומסוכן". מנהל הבנק: "לא הייתי מאשר את נוסח המודעה"

"מי יגן על הילדים מאביהם"? עדן ויהב ז"ל (באדיבות המשפחה)

האם רצח הילדים מבת חפר על ידי אביהם הפך לפרסומת למטרת רווח? בנק הזרע "סופרם" פרסם במהלך סוף השבוע האחרון מודעה בפייסבוק, הקוראת לנשים המתעניינות בתרומת זרע לרכוש את שירותיו של הבנק, בטענה כי הדבר עשוי להגן ולמנוע רציחת ילדים על ידי אביהם האלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מגינות על ילדינו מפני כל העולם", נכתב במודעה, "אבל מי יגן עליהם מפני אביהם שלהם, שוטר לשעבר, שמעיף אותם מהקומה ה-11 אל מותם הכה אכזר". המשך המודעה מתייחס לבחירתן של נשים להפוך לאמהות חד הוריות: "פתאום מובן השיקול של כל אותן נשים, שמלכתחילה מעדיפות לעשות ילדים, בלי גבר בתמונה, באמצעות תרומת זרע מבנק הזרע סופרם".

הפוסט שפורסם בפייסבוק (גלובס)

לאחר תגובות נזעמות של הגולשים, הפרסום הממומן הוסר מדף הפייסבוק של בנק הזרע. למודעה נוספה תמונה של הילדים עדן ויהב ז"ל, וצורף טקסט שקורא לאמהות להרות באמצעות זרע מ"סופרם" ולא בדרך הרגילה, כדי להגן על ילדיהן. "מדובר לא בשאלה של נוחות, אלא של חיים ומוות", נכתב.

"הפוסט זכה לתגובות חיוביות"

"סופרם" מנוהל על ידי פרופ' שלמה משיח, פרופ' יעקב אשכנזי וד"ר מיכאל ברר. פרופ' משיח הוא גניקולוג, מומחה לטיפולי פוריות והפריות מבחנה, ומהרופאים הראשונים שעסקו בהפריה חוץ גופית בישראל. בעבר ניהל משיח את מחלקת היולדות בבית החולים שיבא, ואת היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים אסותא.

פרופ' משיח מסר בתגובה: "ערכתי בירור עם איש המדיה האינטרנטית של בנק הזרע 'סופרם'. הוא הבהיר לי, שהפוסט פורסם ביוזמתו ולמרות שהוא זכה בתוך מספר שעות, למאות תגובות חיוביות, לייקים ושיתופים - הוא הוסר מהאתר בשל מספר תגובות שפירשו את הפוסט, כאילו רצח של ילדים ע"י הוריהם, לא יכול לקרות ע"י אימהות או במשפחות חד-הורית. ברור לחלוטין, שהפוסט מגנה גינוי חריף ביותר את הרצח הטרגי והנורא - הראוי לגינוי בכל פורום שהוא. עם זאת, לו נשאלתי מראש - לא הייתי מאשר את פרסומו באתר של בנק הזרע".