אחותו של אלי גור אחרי הסערה שעוררה: "לא מגנה על אחי"

ערב חג הסוכות, רצח אלי גור את שני ילדיו הקטנים והתאבד. אחותו כתבה בדף הפייסבוק שלה פוסט נגד הרשויות ונגד אימם - ועוררה סערה. כעת היא מסבירה שלא ניסתה להגן על אחיה, ומספרת שדבר בהתנהגותו לא העיד על הרצח המתקרב

מיד אחרי ההלוויה המצומצמת של אלי גור, האב שהשליך את שני ילדיו מגג בניין בצפון תל אביב ואז שם קץ לחייו, ישבה אחותו וכתבה פוסט זועם בפייסבוק שעורר סערה. היא האשימה את הרשויות ואת אם הילדים, רק לא את אחיה. היום (א'), הסבירה את דבריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנשים יגידו: 'טוב, בטח היא אחותו, היא מסנגרת עליו'. אני לא מסנגרת על אח שלי", אמרה בריאיון לחדשות 2. "כתבתי בכל מקום שאני מגנה את המקרה ואני לא מסכימה איתו ואני לא חושבת שהוא היה צריך לעשות ככה. יצאתי בקריאה לכל הגברים בסיטואציה הזאת: 'אנא מכם, אל תעשו מעשים כאלה, תשאירו את הילדים מחוץ לתמונה'".

בערב חג הסוכות הגיע אלי לביתה של רונית, אמם של יהב ועדן - למרות צו ההרחקה נגדו. על פי החשד, הוא חנק אותה וכשאיבדה את ההכרה - הוא נמלט עם הילדים. כחצי שעה לאחר מכן מצאו את שלושתם מוטלים ללא רוח חיים בפתח בניין בתל אביב. היום אמרה אחותו של אלי כי "הילדים היו כל עולמו".

"היה בן אדם מקסים". אלי גור (facebook)

"הוא אהב את הילדים שלו", טענה האחות בתוקף. "כל גופי מצטמרר. אתם לא מבינים איזו אהבה הוא אהב את הילדים שלו, אתה לא יכול לתאר לעצמך". בהמשך פרצה בבכי: "הילדים האלה בני 5 ואני לא ראיתי אותם. אני לא הכרתי את האחיינים שלי, אני בחיים לא ראיתי אותם. אני ראיתי אותם רק בתמונות ורק בסרטונים שהוא היה מבלה איתם בחוץ. איך אפשר להגיד שאני בעד שהוא יהרוג את האחיינים שלי? אני בחיים לא בעד זה. אחי אלי היה בן אדם מקסים, חבל שלא הכירו אותו".

"בחיים היא לא קראה לו אלי, רק 'אהוב'"

גם האם רונית יצאה בהתקפה חריפה נגד מערכת המשפט, הרווחה והמשטרה על כך שאיש לא היה קשוב לסכנה שארבה לה מצדו של גור. ברווחה דחו את הטענה, אבל העובדות בשטח מראות אחרת: נגד אלי הוגש כתב אישום בגין תקיפה ואיומים. ובכל זאת, אחותו עומדת על שלה: "רונית לא חיה בפחד, איזה פחד? על מה היא מדברת? שש שנים אני מכירה אותה. בחיים היא לא קראה לו אלי, רק 'אהוב'".

מנגד, הבהירה פרקליטתה של האם, עו"ד אורלי יעקב, כי "רונית התלוננה פעם אחר פעם גם על אלימות פיזית כלפיה וגם על אלימות כלפי הילדים. הוא היה נועל את הילדים שעות בחדרם, היה סוטר להם, היה מאיים עליהם, וכשרונית הייתה מנסה להגן בגופה על הילדים - הוא היה מכה גם אותה".

"התלוננה פעם אחר פעם". רונית גור (חדשות 2)

בינתיים ממשיכה רונית להסתגר בביתה, מתמודדת עם האובדן הקשה של יהב, בן 5, ועדן, בת 4. אחותו של גור אמרה היום שאם הייתה נדלקת אצלה נורת אזהרה כלשהי, היא הייתה עושה הכל כדי למנוע את האסון שפקד את שתי המשפחות. "אני לא חושבת שזה היה חכם", הדגישה. "אם הייתי רק חושבת, מעלה בדעתי או מנחשת שהוא היה עושה דבר כזה - הייתי נותנת את החיים שלי כדי למנוע את הדבר הזה".

"כאבנו גדול מנשוא וכל המשפחה אבלה"

בני משפחת גור מסרו הערב בהודעה רשמית כי "המשפחה האבלה כואבת את מותם הטרגי של יהב, עדן ואלי זיכרונם לברכה ומוסרת את תנחומיה הכנים לרונית. לאחר שיקירינו הובאו לקבורה, חשוב לנו לומר שאנו מגנים ומוקיעים את המעשה הנורא מכל שאלי עשה, ומאמינים בכל ליבנו שאין לאף אדם הזכות לפגוע בחיי אדם אחר, תהיינה הסיבות אשר תהיינה. המשפחה היא קורבן של המעשה הנורא, איבדנו אח אהוב ושני אחיינים אהובים ויקרים לנו מכל".

"המשפחה מבכה את מותם המיותר". עדן ויהב ז (באדיבות המשפחה)

עוד ציינו, כי "כאבנו גדול מנשוא, וכל המשפחה אבלה, כואבת ומבכה את מותם המיותר, כולנו הרוסים ומפורקים בשל המקרה. אלי היה אב אוהב ומסור לילדיו ואהב אותם אהבת נפש ענקית, הם היו כל עולמו. הניתוק והמרחק מהם היה קשה לו מנשוא ולא יכול היה להכיל את הכאב העצום שבפרידה שנכפתה עליו מילדיו. המשפחה ממתינה לסיום חקירת המשטרה, ותשתף פעולה עם הגורמים השונים, ותעשה מאמץ להגיע לחקר האמת,כדי למנוע את המקרה הבא".