סמל תומר חזן הובא למנוחות

אל בית העלמין הצבאי בחולון הגיעו רבים כדי ללוות את החייל שנרצח על ידי נדאל עמאר, שוהה בלתי חוקי - בדרכו האחרונה. עמאר, שעבד עם חזן במסעדה בבת ים - ביקש "לסחור" בגופתו כדי להביא לשחרורו של אחיו, הכלוא בבית סוהר בישראל

מאות בני אדם הגיעו אל בית העלמין הצבאי בחולון כדי ללוות את סמל תומר חזן - למנוחת עולמים. חזן (20), נרצח ביום שישי על ידי נדאל עמאר, שוהה בלתי חוקי שעמו עבד במסעדה בבת ים. אמש קיבלה משפחתו של חזן את המרה שבבשורות על הירצחו של הבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, המשיכו היום בשירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל בחקירת המקרה ובאיסוף מידע, בין היתר מעובדים נוספים במסעדה שבה עבדו השניים. היום התברר כי ייתכן שזו לא הייתה הפעם הראשונה שהרוצח ניסה לפתות ישראלים להגיע איתו לכפר. לאות הזדהות עם המשפחה, נסגרה המסעדה למשך שבוע.

"הרוצח ניסה לפתות עובדים נוספים"

"יש בית נטוש בכפר, שיש בו הרבה כסף" - כך עך פי עדויות ניסה רוצחו של תומר חזן לפתות בעבר שני עובדים אחרים במסעדה שבה עבדו בבת ים להגיע עמו לשטחים. חבריהם של אותם עובדים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט היום, כי הרוצח נדאל עאמר הבטיח להם שאם יבואו איתו לכפר ויעזרו לו לחפור בבית - הוא יתחלק איתם בשלל.

תומר חזן (פייסבוק)

"תבוא איתי, תעזור לי לחפור ואני אתחלק איתך בכסף", אמר לדבריהם, נדאל, לכל אחד מחבריהם. כבר אז, לאותם חברים, שקיבלו את ההצעה בנפרד - נראה הדבר חשוד והם החליטו לדחות את ההזמנה.

"הוא ניסה כמה פעמים לפתות אותם ולא הצליח, כנראה בפעם השלישית זה הצליח לו", אמר לחדשות 2 באינטרנט גורם המעורב בפרטים. "לשניהם זה היה נראה תמוה מאוד, ומזל שהם לא הלכו".

בעל המסעדה: היה לחשוד אישור עבודה

הרוצח סיפר בחקירתו, כי בבוקר יום שישי הצליח לשכנע את החייל תומר חזן להצטרף אליו לנסיעה למקום מגוריו. השניים נסעו ביחד במונית לכיוון שערי תקווה, הסמוכה לכפרו של נדאל. אז הוביל אותו המחבל לשטח פתוח, צפונית לכפר סניריה, שם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים. בחקירה, הוסיף נדאל, כי המניע לביצוע הרצח היה "לסחור" בגופתו של החייל כדי להביא לשחרור אחיו, נור אל דין עאמר, פעיל תנזים הכלוא מאז 2003 בגין מעורבותו בשורה של פיגועים.

"אנחנו בהלם, כואבים ולא יודעים מה לעשות", אמר לחדשות 2 בעל המסעדה בה עבדו השניים, "תומר היה כמו ילד שלי ואין כזה ילד". לדבריו, הרוצח נדאל עאמר לא היה שוהה בלתי חוקי כפי שטוען השב"כ והיה בידיו אישור עבודה ל-24 שעות. "הוא עבד אצלי בערך ארבעה חודשים", ציין בעל המסעדה, "הוא היה במערכת יחסים טובה עם כולם. אנחנו בהלם".

"הוא לא הראה סימנים שהוא שונא יהודים"

"הוא לא הראה שום סימנים שהוא שונא יהודים, להיפך", ציין בעל המסעדה, "אני כואב את כאב משפחת חזן שאני מכיר, עוד לפני שתומר התחיל לעבוד אצלנו". אתמול סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד הלקוחות הקבועים במקום, כי רק לפני חודש רקדו זה לצד זה החייל ורוצחו במסיבת פרידה לאחד העובדים.

"המשפחה לא מעכלת" (פייסבוק)

"אחד העובדים הבכירים במסעדה עזב בגלל מעבר לעיר אחרת וערכו לו מסיבת פרידה, בה לקחו חלק גם נדאל ותומר", סיפר אבי סמואלוב, שמכיר את הבעלים למעלה מ-20 שנה לחדשות 2 באינטרנט, "הם רקדו וצחקו במסיבה".

סמואלוב מתאר כי הרוצח נראה אדם רגיל למדי שנהג לעמוד בדלפק ולתת שירות כשהוא מחייך לכולם. "הסתובב לו משהו בראש", אמר, "בחיים לא הייתי חושד בו. אני בהלם. הוא לא אמר שום דבר רע על יהודים, ההיפך הוא הנכון. הוא כנראה עבד על כולנו. בעל הבית שבור לגמרי".

רצח החייל תומר חזן - הסיקור המלא:

חבר של משפחת חזן: "הם לא מעכלים"

לחיאני ביקר את משפחת חזן: "הלב נשבר, אך החיים ממשיכים"

"לפני חודש - החייל והרוצח רקדו במסיבת פרידה"

מיהו אחיו האסיר של רוצח החייל תומר חזן?

החייל שנרצח כתב: "תהנו מכל יום, כאילו הוא האחרון"

החייל שנרצח ליד קלקיליה - סמל תומר חזן

רצח חייל צה"ל - כדי לסחור בגופתו