רבבות מתפללים השתתפו בברכת הכוהנים בכותל המערבי

חול המועד סוכות מושך אלפי בני אדם לירושלים, שם לקחו חלק הבוקר המוני מתפללים בברכת הכהנים המסורתית ברחבת הכותל, הנערכת בכל אחד משלושת הרגלים מזה 40 שנה. מאות שוטרי אבטחו את התפילה

המונים בברכת הכוהנים (אהרן והב - חדשות 24)

כמדי שנה בחול המועד סוכות, הגיעו הבוקר (א') רבבות מתפללים לרחבת הכותל המערבי בירושלים על מנת לקיים את ברכת הכהנים המסורתית. את הברכה העברנו מרחבת הכותל בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-80 אלף מבקרים התכנסו ברחבת הכותל בכדי לקחת חלק בברכה המסורתית המתקיימת בחג האסיף. בשל האירוע רב המשתתפים, באזור הכותל נפרסו מאות שוטרים ולוחמי משמר הגבול בכדי לשמור על השקט הביטחוני - זאת על רקע הפרות סדר שהתרחשו בהר הבית בתקופה האחרונה.

לאירוע הגיעו הרבנים הראשיים לישראל, רב הכותל המערבי שמואל רבינוביץ', שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, סגן שר הדתות אלי בן דהן וראש עיריית ירושלים ניר ברקת. המתפללים קיימו גם תפילה מיוחדת לרפואתו של הרב עובדיה יוסף.

הרב שמואל רבינוביץ אמר כי רבבות המתפללים הם "עדות מרשימה ומעוררת כבוד לעם ישראל וזיקתו אל שריד בית מקדשינו, אלה מחזות המצביעים על חוסנו האמיתי של עם ישראל".

מסורת של 40 שנה (אהרן והב - חדשות 24)

טקס ברכת הכהנים בכותל הוא מסורת המתקיימת קרוב ל-40 שנה. המסורת הונהגה החל מחג הסוכות שלאחר מלחמת יום הכיפורים, על ידי מנחם מנדל גפנר, ומאז מתקיים הטקס מדי שנה במתכונתו הנוכחית. אמנם מדובר בנוהג חדש יחסית, אך נחשב לכזה שמקורו במסורת שעל פיה קיימת סגולה מיוחדת לברכה של מאות כהנים בסמוך למקום בו עמד בית המקדש - מזרחית לרחבת הכותל.

האמונה: יש סגולה לברכה של כהנים (אהרן והב - חדשות 24)

ברכת הכהנים מופיעה בתורה בספר במדבר במסגרת ציווי על הכהנים לברך את בני ישראל. היא מורכבת משלושה פסוקים ועל כן נקראת גם "ברכה משולשת". פסוקי ברכת כהנים משמשים לברכה אצל יהודים גם בהזדמנויות אחרות, למשל בפדיון הבן.