אלי גור, האב שרצח את שני ילדיו, הובא למנוחות: "לא קל לאף אחד מאיתנו"

בבית עלמין נפרד ומרוחק מעט מזה שבו נטמנו ילדיו, הובא אלי גור למנוחות במושב אביחיל בשרון. לעומת מאות האנשים שהגיעו לחלוק כבוד אחרון לילדיו, להלווייתו של האב החשוד ברצח ילדיו הגיעו מספר מועט במיוחד של בני המשפחה הקרובה. "יש לנו הרבה מה להגיד, אבל עכשיו זה לא הזמן", אמרו

שעות ספורות לאחר הלוויתם של יהב בן ה-5 ועדן בת ה-4, הובא למנוחות אביהם, אלי גור, שהשליך אותם מגג בניין בתל אביב וקפץ אל מותו. כעשרה בני משפחתו המצוצמת של גור הגיעו לבית העלמין במושב אביחיל שבשרון, כדי ללוות אותו בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא קל לאף אחד מאיתנו", אמר קרוב משפחתו של אלי גור ז"ל. "יש לנו הרבה מה להגיד אבל עכשיו זה לא הזמן, בבוא העת נדבר על הכל". מועד תחילת ההלוויה, שנקבע לשעה 15:00, התעכב בעקבות מספר האנשים המועט שהגיע - שכן לא היו במקום מספיק גברים למניין. משפחתו של גור ביקשה בתחילה לטמון אותו בבת חפר, בקרבה למקום קבורת ילדיו - אך בשל התנגדות אם הילדים הוחלט לקבור את אלי גור במושב סמוך.

אלי גור ז"ל (פייסבוק)

אם הילדים: "הרשויות לא הבינו את חומרת המצב"

אם הילדים, רונית גור סיפרה למקורביה על היחסים הקשים עם בעלה לשעבר. "ביקשתי להיפרד מאבי ילדיי לאחר שהבנתי שחיי כולנו, לרבות שפיותם ובריאותם הנפשית, נתונה בסכנה. כשהבנתי שהמצב לא ילך וישתפר, ביקשתי עזרה שלוותה בניסיון לגשר על הפערים", כתבה רונית במכתב שהקריאה חברתה לאחר הלווית הילדים.

יהב ועדן גור ז"ל (באדיבות המשפחה)

האם לא הסתירה את זעמה על רשויות הרווחה: "לדאבוני הרשויות לא הבינו את חומרת המצב, ואף עכשיו מסרו שהאב היה מסור לילדיו. רשויות הרווחה אולי לא מבינות שאב שמותיר את משפחתו לחיות עם הוצאות קבועות ומרוקן את חשבונות הבנק, גונב את מכונית המשפחה, ומפקיר את ילדיו בחצרי אחרים - זהו לא אב מסור", האשימה. היא ציינה כי היא לא יודעת איך ייראו חייה בלי ילדיה שנרצחו בדם קר על ידי "רוצח שהתאכזר אליהם לא פעם במהלך חייהם".

רצח הילדים בתל אביב - הסיקור המלא:

האם לא מעכלת: "איך אקבור את שני ילדיי?"

יהב ועדן גור יובאו הבוקר למנוחות

האחרון שראה את האב וילדיו בחיים: "הכל נראה רגיל"

כך טופלה משפחת גור ברווחה

שניות לפני הרצח: "האב נראה רגוע"

האב שרצח את ילדיו והתאבד: שוטר לשעבר

"הילדים צרחו וניסו להיאבק באביהם"

האם: "התרעתי, ידעתי שהאב ירצח אותם"

הלם בבת חפר: "האב נראה נורמטיבי"

גבר השליך את ילדיו מהקומה ה-11 והתאבד