האם ספדה לילדיה: "האהבה שלי אליכם אינסופית, מקווה שלא פחדתם"

מאות ליוו את רונית גור ששני ילדיה עדן ויהב נרצחו בידי בעלה שלשום. "כל מה שעשיתי היה כדי לשמור עליכם", ספדה. "אני מקווה ששניכם לא הבנתם מה קורה". אביהם, שהשליך אותם אל מותם, נקבר מספר שעות לאחר מכן במושב סמוך. אתמול התקבלה שיחה מטרידה בבית האם, שם הושמעה הקלטה של ילדים צועקים - המשטרה חוקרת את המקרה

ההלוויה בעמק חפר, היום (אמנון בן דוד)

"מקווה שלא הבנתם מה קורה": בבית העלמין "מסילה" הסמוך לבת חפר, הובאו למנוחות יהב בן ה-5 ועדן בת ה-4, שנרצחו על ידי אביהם, שהשליך אותם מגג בניין בתל אביב. מאות ליוו את יהב ועדן בדרכם האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל כך הרבה אהבה ושמחה הייתה בחיים שלנו", ספדה האם, רונית גור. "הייתם קטנטנים אבל הלכתם ביחד איתי ובכל יום ניצחנו, בלי כעס ומריבות, כשאתם ישנים בשלווה במיטות שלכם".

"יהב, רצית כל כך כלב ואני כבר לא אוכל לשמח אותך עם כלב. בהרבה מובנים היית הרבה יותר גדול מילד בן 5, אבל אתה כבר לא תהיה" הוסיפה רונית. "עדן, נפרדת מהמוצץ השבוע, וביקשת שארשום אותך לחוג בלט. כל כל שמחתי לראות אותך. היתה לך שמחת חיים ועליצות".

"האהבה שלי אליכם אינסופית, וכל מה שעשיתי היה כדי לשמור עליכם. כל כך שמחתי עליכם. הסכמתי לכל כך הרבה ורק שלא תכאבו. אני מקווה ששניכם לא הבנתם מה קורה ושיצאתם מהבית בלי פחד. אני אוהבת אתכם, אמא", אמרה האם, במכתב שהוקרא על ידי חברתה.

מאות ליוו הילדים למנוחות, הבוקר (חדשות 2)

זר על אחד הקברים (חדשות 2)

"ילדה יפה וסקרנית" (חדשות 2)

אתמול: שיחה מטרידה לאם הילדים

במקביל, נודע כי המשטרה מנסה לאתר את מקורה של שיחה שהגיעה אתמול לאם הילדים, רונית. בשיחה המטרידה נשמעו צעקות של ילדים, אשר כללו את המילה "הצילו". "אתמול התקשר מישהו לטלפון של האם, ענתה קרובת משפחה או חברה. מהצד השני של הקו נשמעו צעקות של ילדים", מסבירים במשטרה.

"לאחר שהתקבלה תלונה במשטרה, בוצעו פעולות חקירה, מהן עלה כי השיחה הגיעה מאזור ירושלים. לאחר בדיקת המספר, התברר שמדובר בטלפון מחו"ל שעבר דרך מרכזיה, ופעולות החקירה נמשכות", אמרו במשטרה - שם מעריכים כי לא מדובר בהקלטה אותנטית מהאירוע.

פרקליטתה של האם, עו"ד אורלי יעקב ציינה הבוקר בריאיון לחדשות 2 כי "הדברים היו צריכים להיראות אחרת וכי לא נעשה מספיק כדי למנוע את הרצח המזעזע". היא סיפרה כי גור המתין לה לפני שהגיעה לביתה עם הילדים - ואז פרץ פנימה, בצעד מתוכנן - והכה אותה עד לאובדן הכרה - וחטף את הילדים, בניגוד לצו הרחקה.

מועצת עמק חפר שלחה עובדים סוציאליים ופסיכולוגים לגני הילדים, לצורך פגישה עם הוריהם לאור האירוע הקשה. במקביל הוחלט כי בשל הרגישות בנושא, האב לא ייקבר לצד ילדיו - אלא בבית עלמין אחר. האב, אלי גור, יובא למנוחות היום בשעה 15:00 במושב אביחיל.

צוות חקירה מיוחד הוקם במשטרה

במשטרה הוקם צוות חקירה מיוחד לבחון את נסיבות המקרה הקשה, ואת התנהלותם של כל הגורמים המעורבים. אתמול סיפר השומר בבניין, האדם האחרון שראה את הרוצח אלי גור ואת שני ילדיו בחיים, כי גור לא הראה שום סימן למעשה הנורא שהוא עומד לבצע.

עדיין מתקשה לעכל. אם הילדים רונית (חדשות 2)

לרוע מזלו, השומר התחיל לעבוד רק לפני ארבעה ימים ולכן לא הכיר את הנפשות הפועלות ולא ידע שגור לא מתגורר בבניין. "אנחנו יוצאים מהחדר של פחי האשפה והוא בא מולנו, עובר לידנו", תיאר השומר בשיחה עם חדשות 2. "הוא לא הסתכל עלינו, הכל היה רגיל. אנחנו אפילו לא שמנו לב. איך אפשר לחשוב על דבר כזה".

לדבריו, גור נכנס למעלית והילדים אחריו. "הוא לא החזיק את הילדים אפילו ביד", אמר. השומר מסביר שגור הגיע בשעה כזו שזה לא היה אמור להיות איש בכניסה לבניין. "הוא ידע שאנחנו לא פה וראה שיצאנו לעשות סריקה. שאין אף אחד פה שיפריע לו לעבור. זה הכל היה מתוכנן".

"זה כמו סרט אימה בשבילה"

רונית גור חזרה אמש לביתה ביישוב בת חפר, שם מלווים אותה מקרוב חברים, שכנים וראשי היישוב. מזכיר בת חפר, יוני ארי, אמר כי "מהרגע שאירע המקרה, הנחה ראש המועצה את כל הצוותים המקצועיים ובהם גורמי חינוך ורווחה ללוות את רונית". "אני הייתי עם רונית בשעות האחרונות", הוסיף. "היא בתחושה מאוד מאוד קשה, היא ואנחנו כאן בשבילה".

זירת הרצח בת"א (דוברות מד"א)

"היא עדיין מתקשה לעכל את מה שעבר. זה סרט אימה, ועוד בשביל אימא כזאת מדהימה שנתנה להם הכל", סיפרה אחת ממקורבותיה.

מספר חברים בדף הפייסבוק של בעלה אלי שביצע על פי החשד את המעשה המזעזע, התקשו להאמין ואחרים גידפו אותו. בין היתר הוא היה חבר בקבוצת פייסבוק בשם "אנשים למען חברה טובה יותר".

רצח הילדים בתל אביב - הסיקור המלא:

האם לא מעכלת: "איך אקבור את שני ילדיי?"

יהב ועדן גור יובאו הבוקר למנוחות

האחרון שראה את האב וילדיו בחיים: "הכל נראה רגיל"

כך טופלה משפחת גור ברווחה

שניות לפני הרצח: "האב נראה רגוע"

האב שרצח את ילדיו והתאבד: שוטר לשעבר

"הילדים צרחו וניסו להיאבק באביהם"

האם: "התרעתי, ידעתי שהאב ירצח אותם"

הלם בבת חפר: "האב נראה נורמטיבי"

גבר השליך את ילדיו מהקומה ה-11 והתאבד