האם לא מעכלת: "איך אקבור את שני ילדיי?"

רונית גור מבת חפר תיאלץ לקבור היום את שני ילדיה הקטנים יהב ועדן, לאחר שנרצחו בידי אביהם אלי. עורכת דינה: "לא נעשה מספיק כדי למנוע הרצח". אחת מקרובותיה: "זה כמו סרט אימה בשבילה". פסיכולוגים ואנשי רווחה נשלחו לגני הילדים. האב לא ייקבר לצד ילדיו

בתחושת אובדן קשה ובאבל כבד תיאלץ היום (ו') רונית גור, ששני ילדיה נרצחו בידי אביהם אלי שלשום, לקבור אותם בבית העלמין "מסילה" הסמוך לבת חפר. יהב בן ה-5 ועדן בת ה-4, נלקחו על ידי אביהם בכוח ומצאו את מותם לאחר שהשליך אותם מגג בניין בתל אביב. הלוויתו של אביהם אלי גור תתקיים היום במושב אביחיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איך אני אהיה מסוגלת לקבור את ילדיי?", היא סיפרה הבוקר למקורביה, שמלווים אותה מאז שנודעה לה הבשורה המרה. "ידעתי מה יהיה הסוף", היא טוענת. "חששתי לשלומי ולשלום הילדים לכל אורך התקופה". פרקליטתה, עו"ד אורלי יעקב ציינה הבוקר כי "הדברים היו צריכים להיראות אחרת וכי לא נעשה מספיק כדי למנוע את הרצח המזעזע". היא סיפרה כי גור המתין לה לפני שהגיעה לביתה עם הילדים - ואז פרץ פנימה, בצעד מתוכנן - והכה אותה עד לאובדן הכרה - וחטף את הילדים, בניגוד לצו הרחקה.

עדיין מתקשה לעכל. אם הילדים רונית (חדשות 2)

מועצת עמק חפר שלחה עובדים סוציאליים ופסיכולוגים לגני הילדים, לצורך פגישה עם הוריהם לאור האירוע הקשה. במקביל הוחלט כי בשל הרגישות בנושא, האב לא ייקבר לצד ילדיו - אלא בבית עלמין אחר.

במשטרה הוקם צוות חקירה מיוחד לבחון את נסיבות המקרה הקשה, ואת התנהלותם של כל הגורמים המעורבים. אתמול סיפר השומר בבניין, האדם האחרון שראה את הרוצח אלי גור ואת שני ילדיו בחיים, כי גור לא הראה שום סימן למעשה הנורא שהוא עומד לבצע.

לרוע מזלו, השומר התחיל לעבוד רק לפני ארבעה ימים ולכן לא הכיר את הנפשות הפועלות ולא ידע שגור לא מתגורר בבניין. "אנחנו יוצאים מהחדר של פחי האשפה והוא בא מולנו, עובר לידנו", תיאר השומר בשיחה עם חדשות 2. "הוא לא הסתכל עלינו, הכל היה רגיל. אנחנו אפילו לא שמנו לב. איך אפשר לחשוב על דבר כזה".

"נראה רגוע". אלי גור (facebook)

לדבריו, גור נכנס למעלית והילדים אחריו. "הוא לא החזיק את הילדים אפילו ביד", אמר. השומר מסביר שגור הגיע בשעה כזו שזה לא היה אמור להיות איש בכניסה לבניין. "הוא ידע שאנחנו לא פה וראה שיצאנו לעשות סריקה. שאין אף אחד פה שיפריע לו לעבור. זה הכל היה מתוכנן".

"זה כמו סרט אימה בשבילה"

רונית גור חזרה אמש לביתה ביישוב בת חפר, שם מלווים אותה מקרוב חברים, שכנים וראשי היישוב. מזכיר בת חפר, יוני ארי, אמר כי "מהרגע שאירע המקרה, הנחה ראש המועצה את כל הצוותים המקצועיים ובהם גורמי חינוך ורווחה ללוות את רונית". "אני הייתי עם רונית בשעות האחרונות", הוסיף. "היא בתחושה מאוד מאוד קשה, היא ואנחנו כאן בשבילה".

זירת הרצח בת"א (דוברות מד"א)

"היא עדיין מתקשה לעכל את מה שעבר. זה סרט אימה, ועוד בשביל אימא כזאת מדהימה שנתנה להם הכל", סיפרה אחת ממקורבותיה.

מספר חברים בדף הפייסבוק של בעלה אלי שביצע על פי החשד את המעשה המזעזע, התקשו להאמין ואחרים גידפו אותו. בין היתר הוא היה חבר בקבוצת פייסבוק בשם "אנשים למען חברה טובה יותר".

רצח הילדים בתל אביב - הסיקור המלא:

יהב ועדן גור יובאו הבוקר למנוחות

האחרון שראה את האב וילדיו בחיים: "הכל נראה רגיל"

כך טופלה משפחת גור ברווחה

שניות לפני הרצח: "האב נראה רגוע"

האב שרצח את ילדיו והתאבד: שוטר לשעבר

"הילדים צרחו וניסו להיאבק באביהם"

האם: "התרעתי, ידעתי שהאב ירצח אותם"

הלם בבת חפר: "האב נראה נורמטיבי"

גבר השליך את ילדיו מהקומה ה-11 והתאבד