הלם בבת חפר: "האב נראה נורמטיבי"

שכניהם של תושבת בת חפר שבשרון, שילדיה הושלכו למותם מבניין על ידי האב, מספרים כי לא הבחינו בסימנים מקדימים לאסון וכי מדובר היה ב"משפחה מקסימה". אחד השכנים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "לא ידוע לנו על אלימות או על צעקות, אנחנו בהלם". שכנה אחרת סיפרה כי בעבר ניקב האב את צמיגיו של רכב שחנה בסמוך לבית

זירת האירוע, היום (דוברות מד"א)

ביישוב הקהילתי בת חפר בשרון מתקשים לעכל את האסון הנורא שפקד את תושבת המקום, לאחר שאחר הצהריים השליך בן זוגה לשעבר את שני ילדיהם למותם מבניין בצפון תל אביב והתאבד. אחד משכניה של האישה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "האב עשה רושם נורמטיבי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עזרנו להם בעבר בתיקונים בבית והם עשו רושם של משפחה נורמטיבית", סיפר השכן, שמעון. "לפני כחצי שנה שמענו שצצו בעיות בין בני הזוג, אבל חוץ מזה לא ידוע לנו שום דבר - לא על אלימות ולא על צעקות. זה ממש מוזר לשמוע דבר כזה. אנחנו בהלם. אני רועד".

קרן, שגרה בבית ממול לאם, סיפרה על תקרית שבה היה מעורב בעבר האב. "היו בעבר שני מקרים שבהם מישהו החנה את הרכב שלו ליד הבית, והוא חורר לו את הגלגלים", אמרה. "חוץ משני המקרים האלה, אני לא יכולה להצביע על משהו מוזר במשפחה הזאת. זו משפחה מקסימה".

הבית בבת חפר (חדשות 2)

"הם גרים ביישוב כבר ארבע שנים", סיפר מזכיר בת חפר יוני ארי. "היא עבדה במחלקת הספורט והוא פוטר לאחרונה מעבודתו. בחצי השנה האחרונה הם היו בהליך גירושין. היא הגישה נגדו תלונה במשטרה על אלימות והיום אנחנו מבינים שהוא הגיע הביתה. בין השניים היו דין ודברים ולאחר מכן הוא חטף את הילדים וברח". ארי סיפר כי בטרם עברו לבת חפר, התגוררו בני הזוג בחוץ לארץ.

עדי ראייה: "הילדים נאבקו באב, שמענו צרחות"

אחת מדיירות הבניין בתל אביב, שמתגוררת בקומה השביעית, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי שמעה צעקות רמות. "לא הבנתי מה בדיוק שמעתי ואת התנהלות הדברים. אחרי ששמעתי את הסירנות והאמבולנסים, רצתי למטה וראיתי את הגופות". לדבריה, "הילדים נאבקו בו. הם לא נתנו לו לזרוק אותם. זה לא הלך לו קל".

עדת ראייה אחרת שחלפה במקום גוללה גם היא את רגעי האימה. "הם לא רצו לקפוץ מהגג; הייתי למטה על המדרכה ושמעתי את הצרחות שלהם". דיירת נוספת בבניין אמרה, כי האב עבד במקום "ולכן הכיר את דרכי הגישה לשם". היא ציינה, כי למרות שבבניין מוצב שומר - "הוא הצליח להגיע לאן שהגיע. נראה כאילו הוא ממש תכנן מסע רצח עד הפרט האחרון".

במקביל, מסרו גורמים המעורים בפרטי הסכסוך בין בני הזוג כי הרקע היה רצונה של האישה להיפרד מבן זוגה. לאחר שנקט נגדה אלימות - הוצא נגדו צו הרחקה. הם הוסיפו, כי בעוד מספר חודשים היה אמור להיות מוגש נגדו כתב אישום בגין איומים.

שלוש הגופות נמצאו למרגלות הבניין 

תחילתו של האירוע המזעזע היום (ד') בסמוך לשעה 15:30, אז התקשרה האישה אל תחנת המשטרה וסיפרה כי בן זוגה לקח בכוח את ילדיה ואיים להרוג אותם. אל הבית שבאזור השרון חשו כוחות גדולים וסגרו את האזור תוך שמסוק משטרתי מפטרל במטרה למצוא את האב וילדיו. מקץ 25 דקות התקבלה קריאה בקשר המשטרתי שבישרה על מציאת שלוש גופות בצפון תל אביב.

בקרב החוקרים התעורר החשש שמא מדובר באב וילדיו, והם ביקשו מהצוותים בשטח פרטים מזהים מאחד ההרוגים. לאחר מכן התברר גודל הטרגדיה: האב, בן 52 ושני ילדיו, בני שלוש וחמש, צנחו אל מותם ונמצאו כשהם מוטלים למרגלות הבניין.