אם הילדים שהושלכו מבניין בתל אביב: "התרעתי, ידעתי שהוא ירצח אותם"

בעוד שהמשטרה חוקרת את נסיבות האירוע המחריד שבו חטף אב את שני ילדיו, בני 5 ו-3, עלה איתם לבניין בן 11 קומות, השליך אותם והתאבד - מסרו מקורבי האם כי היא אמרה לחוקרי המשטרה שפרודהּ מסוגל למעשה האכזרי. עדי ראייה: "שמענו צרחות, הילדים נאבקו בו"

המשטרה מוסיפה לחקור את הטרגדיה שאירעה היום (ד') בצפון תל אביב, שם על פי החשד השליך אב, בן 52, את ילדיו, בני 5 ו-3, מקומה 11 בבניין - ולאחר מכן קפץ אל מותו. שעות ספורות לאחר מכן, סיפרו מקורביה של האם ההמומה כי היא התריעה בפני חוקרי המשטרה שבן זוגה לשעבר צפוי לעשות מעשה קיצוני שכזה. "הוא ירצח אותם בטוח", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם היוודע דבר האירוע הטראגי, סיפרו מקורביה של האם כי היא שאלה כשהיא ממררת בבכי: "איך זה קרה? התרעתי, ידעתי שדבר כזה יקרה". פרקליטתה של האם, עורכת הדין אורלי יעקב, מסרה לחדשות 2 באינטרנט: "התרענו בפני כל הגורמים גם היום וגם בעבר. אחרי ההלוויה נבחן את תגובתנו".

גם מעסיקה של האם אמר כי "היא תמיד הודיעה שהוא מאיים עליה. אם זה בהודעות SMS ואם זה בפייסבוק. בכל האמצעים". לדבריו, היא התלוננה מספר פעמים במשטרה. "היא ידעה שזה מה שיקרה והיא התריעה על כך. זה אסון שאי אפשר להסביר במילים".

עדי ראייה: "שמענו צרחות, הילדים נאבקו בו"

אחת הדיירות, שמתגוררת בקומה השביעית, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי שמעה צעקות רמות. "אחרי ששמעתי את הסירנות והאמבולנסים, רצתי למטה וראיתי את הגופות". לדבריה, "הילדים נאבקו בו. הם לא נתנו לו לזרוק אותם. זה לא הלך לו קל".

חשד: לקח הילדים והשליך אותם מבניין (דוברות מד"א)

עדת ראייה אחרת שחלפה במקום גוללה גם היא את רגעי האימה. "הם לא רצו לקפוץ מהגג; הייתי למטה על המדרכה ושמעתי את הצרחות שלהם". דיירת נוספת בבניין אמרה, כי האב עבד במקום "ולכן הכיר את דרכי הגישה לשם". היא ציינה, כי למרות שבבניין מוצב שומר - "הוא הצליח להגיע לאן שהגיע. נראה כאילו הוא ממש תכנן מסע רצח עד הפרט האחרון".

במקביל, מסרו גורמים המעורים בפרטי הסכסוך בין בני הזוג כי הרקע היה רצונה של האישה להיפרד מבן זוגה. לאחר שנקט נגדה אלימות - הוצא נגדו צו הרחקה. הם הוסיפו, כי בעוד מספר חודשים היה אמור להיות מוגש נגדו כתב אישום בגין איומים.

האם התלוננה: "האב הולך להרוג אותם" (יחזקאל אונגר)

האם התלוננה: "חטף הילדים ומאיים להרוג אותם"

תחילתו של האירוע המזעזע היום (ד') בסמוך לשעה 15:30, אז התקשרה האישה אל תחנת המשטרה וסיפרה כי בן זוגה לקח בכוח את ילדיה ואיים להרוג אותם. אל הבית שבאזור השרון חשו כוחות גדולים וסגרו את האזור תוך שמסוק משטרתי מפטרל במטרה למצוא את האב וילדיו. מקץ 25 דקות התקבלה קריאה בקשר המשטרתי שבישרה על מציאת שלוש גופות בצפון תל אביב.

בקרב החוקרים התעורר החשש שמא מדובר באב וילדיו, והם ביקשו מהצוותים בשטח פרטים מזהים מאחד ההרוגים. לאחר מכן התברר גודל הטרגדיה: האב, בן 52 ושני ילדיו, בני שלוש וחמש, צנחו אל מותם ונמצאו כשהם מוטלים למרגלות הבניין.

הבניין שממנו צנחו השלושה אל מותם (חדשות 2)

מבדיקת פרטיו עולה כי האב הורחק מביתו ומחקירה ראשונית נראה כי בין בני הזוג נתגלע סכסוך. בעקבות תלונה שהגישה האישה על איומים נגדה - הורחק הגבר לא רק ממנה ומילדיו, אלא אף מהיישוב שבו התגורר. לאחר האירוע, הובאה האם לתחנת המשטרה, שם היא מוסרת את עדותה לידי עובדים סוציאלים.

עדת ראייה: "הילדים נאבקו בו" (חדשות 2)

בשל חומרת האירוע, מתנהלת החקירה על ידי שני מחוזות במשטרה: תל אביב ומרכז. גורם ביישוב שבו מתגוררת האם, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי המשפחה הייתה מוכרת למחלקת הרווחה במקום, זאת על רקע סכסוך מתמשך בין בני הזוג.

פאראמדיק מד"א, גל דובר, שהגיע ראשון למקום, סיפר: "הוזנקנו לאירוע של נפילה מגובה, כשהגענו למקום ראינו מחזה מזעזע של ילד כבן 5 וילדה כבת 3 מוטלים אחד ליד השני ברחבה הסמוכה לבניין. הם היו ללא הכרה עם פגיעה רב-מערכתית, ללא נשימה וללא דופק. בסמוך אליהם שכב גבר כבן 52. ניסינו לבצע בהם פעולות החייאה אך לצערנו עקב הפגיעות הקשות נאלצנו בתוך זמן קצר לקבוע את מותם של השלושה".

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב ברונו שטיין, שהגיע לזירת האירוע, אמר כי השוטרים הגיבו במהירות לתלונת האם. "קיבלנו את הדיווח והבנו שמדובר במשהו חמור. היא סיפרה שהוא חטף את שני הילדים ושהיא חוששת שהוא הולך להתאבד איתם", ציין.