ברגע האחרון: נמנעה תאונה בנתב"ג

מטוס של חברת דלתא שחרג מתכנית הטיסה שלו התקרב בצורה מסוכנת לקרקע, בשעה שהנמיך לנחיתה בנמל התעופה בן גוריון. עירנותו של פקח במגדל הפיקוח מנעה אסון והמטוס נחת בשלום. פרטי התקרית הועברו לחוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה

נחיתה מסוכנת. מטוס דלתא, ארכיון (AP)

תאונה אווירית נמנעה ערב החג: מטוס נוסעים של חברת דלתא, שהתקרב בצהריים (ד') לנחיתה בנמל התעופה בן גוריון, חרג מתכנית הטיסה והתקרב קרבה מסוכנת לקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, עם הנמכתו לנחיתה הגיע המטוס עד לגובה מינימלי של כ-700 מטרים בלבד. בשלב זה הבחין פקח במגדל הפיקוח בחריגה המסוכנת והורה לטייס לחזור למסלולו. לבסוף נחת המטוס בשלום.

הפרטים אודות התקרית החריגה הועברו לעיונו של חוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה, להמשך בדיקה.

באוגוסט: נחיתת חירום למטוס ארקיע

לפני כחודש הוכרז מצב חירום בנמל התעופה בן גוריון בעקבות תקלה שהתגלתה במטוס של חברת ארקיע אשר עשה את דרכו מלרנקה לכיוון תל אביב. המטוס, בו היו 72 נוסעים, דיווח למגדל הפיקוח על כשל מסוים במנוע. צוותי כיבוי והצלה רבים הוקפצו למקום, אך המטוס נחת בשלום ורמת הכוננות ירדה.

שבוע קודם לכן נאלץ מטוס של חברת אל-אל, אשר עשה דרכו מניו יורק לישראל לבצע נחיתה ביוון בשל התרעה על גילוי עשן במטוס. מבדיקת החברה עלה כי המטוס, מסוג 747-400 ועליו 324 נוסעים ואנשי צוות, נחת בבירה אתונה בעקבות התרעה של גלאי העשן בשירותי המטוס. הנוסעים שהיו אמורים לנחות בישראל הועברו לבתי מלון בעיר.