הילדים נטמנו: "הכאב שלנו לא נגמר"

בשעה שאמם מאושפזת בבית החולים הדסה בירושלים, התקיים מסע ההלוויה של הילדים שדקרה על פי החשד למוות בדירתה בתחילת השבוע. אחות האם, שניסתה לעצור בעדה, מיררה בבכי. סבתם זעקה: "אני רק רוצה לראות אותם שוב"

דודתם של הילדים, היום (חדשות 2)

עשרות חברים וקרובי משפחה ליוו היום (ד') את שני הילדים שעל פי החשד נרצחו בתחילת השבוע בירושלים על ידי אמם בדרכם האחרונה. אחותה של האם, שגם הייתה מי שמצאה אותה בשעת מעשה ואף נאבקה בה, מיררה בבכי וזעקה לעבר הקברים הטריים. "אני רוצה לראות אותם, אני חייבת לראות אותם", זעקה סבתם של הילדים לאחר שנטמנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביהם של הילדים, המתגורר בחו"ל והגיע במיוחד להלוויה, נראה שבור ולא יכול היה לדבר. במקומו ספד אחיו התאום. "החיים שלנו מתחלקים ללפני הטרגדיה הזאת ואחריה", אמר.  "בעזרת השם, אנחנו נתחזק אחרי המקרה הקשה הזה".

אביהם של הילדים ודודם, היום (חדשות 2)

סבם של הילדים, שהתקשה בדיבורו בשל מצבו הרגשי, אמר: "קשה לתאר את הכאב במילים. הכאב לא נגמר, אבל החיים ממשיכים; לאבא שלכם אמור להיוולד ילד חדש. הקדוש ברוך הוא לוקח את הנשמות האלה ומברך אותן".

במשך כל זמן ההלווייה נשמר מרחק בין אב המשפחה לבין אחותה של האם וסבתם של הילדים. לבסוף, התקרבו והתחבקו ממושכות. "אני יודעת שהם בשמיים", אמרה הסבתא ופרצה בבכי.

בעוד שילדיה נטמנו, האם עודה מאושפזת בבית החולים הסדה בירושלים לאחר שניסתה לשים קץ גם לחייה שלה. הרופאים נאבקו על חייה והעבירו אותה לחדר הניתוח שעות אחדות לאחר הגעתה. מצבה מוגדר כעת יציב.

הרצח בירושלים: האם דקרה את ילדיה וניסתה לשים קץ לחייה

האירוע הקשה התרחש בשעות הבוקר המוקדמות ביום שני השבוע, אז התעוררה האחות לקול זעקותיה של האם. כשיצאה מחדרה גילתה אותה כשהיא מנסה לשים קץ לחייה. היא ניסתה להיאבק בה וכשהבינה כי לא תצליח לעצור בעדה - פנתה לשכן שהזעיק את המשטרה.

הילדים שנרצחו, ארכיון (מתוך פייסבוק)

כשהגיעו השוטרים לדירה, התגלו ממדי הזוועה: ילדיה של האם, בן שבע ובת חמש, נמצאו בדירה כשסימני דקירה מרובים על גופם. לפרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה לא נותר אלא לקבוע את מותם ולפנות את אמם לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה בירושלים.

מעדות שמסרה אחותה של האם עולה כי היא ניסתה בעבר לשים קץ לחייה. ייתכן כי זו אחת הסיבות שהביאה את האחות להישאר לישון בבית המשפחה, מתוך תחושה שדבר רע עתיד לקרות. לדברי האחות, היא ראתה את הבן דקור, ונאבקה באם בניסיון למנוע ממנה לדקור את בתה - אך ללא הועיל.