תושבי שכונות הדרום הפגינו עקב פסיקת בג"ץ: "אנחנו החצר האחורית של תל אביב"

יממה אחרי שבית המשפט העליון ביטל את התיקון לחוק המסתננים, הציתה הפסיקה זעם בקרב תושבי שכונות הדרום. מאות מהם יצאו להפגין. "עושים לנו עוול תמידי", אמרו

הזעם בקרב תושבי שכונות הדרום בתל אביב גואה: הערב (ג') יצאו מאות מהם להפגנות באזור שוק התקווה, כשהם מוחים על החלטת בג"ץ שלפיה יבוטל התיקון לחוק המסתננים. המפגינים חסמו את אחד הכבישים בשכונה לתנועת כלי רכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התושבים מוחים על החלטת בית המשפט העליון המבטלת את התיקון לחוק המסתננים. לפי הפסיקה, 2,000 המסתננים שנמצאים במתקני הכליאה סהרונים וקציעות ישוחררו, בסופו של דבר, בעוד 90 ימים. לאחר מכן, ככל הנראה, הם יגיעו אל שכונות דרום העיר. "נעשה לנו עוול תמידי", מחו כמה מהם, ואחרים הוסיפו: "אנחנו החצר האחורית של תל אביב". בין השלטים שהונפו בהפגנה: "אנחנו פליטים בשכונתנו" ו"עזבתי בגלל המסתננים".

"עצורים ללא משפט". תושבי הדרום מוחים (חדשות 2)

תושב דרום ת"א התפרץ בוועדת הפנים: "רק כשיקרה אסון המדינה תתעשת"

עובד חוגי, תושב שכונת התקווה, הפך למרכזה של דרמה בדיון על החלטת בג"ץ בסוגיית המסתננים לאחר שקם בזעם, השליך את תעודת הזהות שלו על שולחנה של יו"ר הוועדה ח"כ מירי רגב - וביקש ממנה "תעודת מסתנן". בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הסביר מה גרם לו לחולל את הפרובוקצייה ומה חש באותם רגעים.

כבר 52 שנה, מאז שנולד חוגי מתגורר בשכונת התקווה בתל אביב. כבר שנסע הבוקר לוועדת הפנים בבוקר עברה במוחו המחשבה להחזיר את תעודת הזהות שלו - במחאה על חוסר הטיפול בסוגיית המסתננים, לטענתו.

"הכל יצא לי מהבטן ולא תכננתי בדיוק לעשות אז זה, זה פשוט קרה", סיפר חוגי עלד הצעד על הצעד שהביא למבול של תגובות. "נמאס לי מכל הטמטום הזה של הממשלה. אני מקווה שבסופו של דבר אנשים יבינו איך אנחנו חיים בדרום תל אביב".

מי ששימש כנציג השכונות בוועדה מתח ביקורת על היועצים המשפטיים שדיברו בדיון. "זה חבל מאוד, שמענו רק יועצים משפטיים אבל את המסכנים אף אחד לא שמע וזה חבל לי שזה קרה". למרות הסערה שחולל, הוא חושב שדבר לא ישתנה. "רק כשיקרה אסון ובלאגן המדינה תתעשת. המדינה מבינה רק בכסף, והיא צריכה להשקיע בשכונות".הדיון שנערך היום בוועדת הפנים של הכנסת עסק בהחלטת בג"ץ לבטל את התיקון לחוק המסתננים, המאפשר להחזיק מסתננים במשמורת במשך 3 שנים.

בדיון ניסתה יו"ר הוועדה ח"כ מירי רגב להרגיע את חוגי ואמרה: "הדברים שלך נוגעים לליבי. אני מתכוונת להחזיר לך את תעודת הזהות. אתה ישראלי גאה ותמשיך להיות כזה. אין ספק שהחיים בדרום תל אביב הם לא חיים".