תושב ת"א שהתפרץ בוועדת הפנים: "רק כשיקרה אסון המדינה תתעשת"

עובד חוגי, נציג תושבי דרום תל אביב שהשליך את תעודת הזהות שלו במהלך דיון על המסתננים בכנסת, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על תחושותיו אחרי הדיון. "לא תכננתי את זה מראש, זה הכל יצא לי מהבטן", אמר ומתח ביקורת על התנהלות הממשלה: "את המסכנים אף אחד לא שומע". צפו בסערת הרגשות בדיון

עובד חוגי, תושב שכונת התקווה, הפך למרכזה של דרמה בדיון היום (ג') על החלטת בג"ץ בסוגיית המסתננים לאחר שקם בזעם, השליך את תעודת הזהות שלו על שולחנה של יו"ר הוועדה ח"כ מירי רגב - וביקש ממנה "תעודת מסתנן". בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הסביר מה גרם לו לחולל את הפרובוקצייה ומה חש באותם רגעים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר 52 שנה, מאז שנולד חוגי מתגורר בשכונת התקווה בתל אביב. כבר שנסע הבוקר לוועדת הפנים בבוקר עברה במוחו המחשבה להחזיר את תעודת הזהות שלו - במחאה על חוסר הטיפול בסוגיית המסתננים לטענתו.

"זה הכל יצא לי מהבטן ולא תכננתי בדיוק לעשות אז זה - זה פשוט קרה", סיפר חוגי לחדשות 2 באינטרנט לאחר הדיון על הצעד שחולל מבול של תגובות. "נמאס לי מכל הטמטום הזה של הממשלה. אני מקווה שבסופו של דבר אנשים יבינו איך אנחנו חיים בדרום תל אביב".

מי ששימש כנציג השכונות בוועדה מתח ביקורת על היועצים המשפטיים שדיברו בדיון. "זה חבל מאוד, שמענו רק יועצים משפטיים אבל את המסכנים אף אחד לא שמע וזה חבל לי שזה קרה".
למרות הסערה שחולל, הוא חושב שדבר לא ישתנה. "רק שייקרה אסון ובלאגן המדינה תתעשת. המדינה מבינה רק בכסף, והיא צריכה להשקיע בשכונות".

הדיון שנערך היום בוועדת הפנים של הכנסת עסק בהחלטת בג"ץ לבטל את התיקון לחוק המסתננים, המאפשר להחזיק מסתננים במשמורת במשך 3 שנים. בדיון ניסתה יו"ר הוועדה ח"כ מירי רגב להרגיע את חוגי ואמרה: "הדברים שלך נוגעים לליבי", אמרה לו חברת הכנסת, "אני מתכוונת להחזיר לך את תעודת הזהות. אתה ישראלי גאה ותמשיך להיות כזה. אין ספק שהחיים בדרום תל אביב הם לא חיים".