גם הנשיא מתכונן לחג: פרס וילדים קישטו את הסוכה במשכן הנשיא

לקראת חג הסוכות שיחל מחר, הוזמנו עשרות ילדים למשכן הנשיא בירושלים כדי לסייע לפרס לקשט את סוכת הנשיא המסורתית, שתהיה פתוחה לציבור במהלך חול המועד. הילדים - והנשיא - עיטרו את הסוכה בקישוטים צבעוניים, בשלל פירות וכמובן – בארבעת המינים

פרס בונה סוכת שלום? מחר יחל חג הסוכות - ולא רק המוני בית ישראל נערכים לחג בבניית סוכות צבעוניות ומעוטרות. גם במשכן נשיאי ישראל לקחו ליד פטיש, מסמר ושלל קישוטים צבעוניים - והחלו במלאכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למשכן הנשיא בירושלים הוזמנו עשרות ילדי העיר שסייעו לנשיא המדינה שמעון פרס לקשט את סוכת הנשיא - "הסוכה הפתוחה" - זאת לקראת ביקור הקהל הרחב בסוכה בשבוע הבא. פרס והילדים קישטו את הסוכה במיטב קישוטים מנצנצים מסורתיים, עיטרו אותה ברימונים, הדסים, לולבים וענפי ערבה - וגם זכו להריח את האתרוגים שהובאו לסוכה הנשיאותית.

לאחר מלאכת הקישוט של הסוכה, רבני חב"ד הגישו לנשיא ולילדים את ארבעת המינים - ובירכו עליהם: "הגענו לסוכת האחדות שמאחדת ומלכדת את כל עם ישראל. הבאנו עמנו את ארבעת המינים המסמלים את כל סוגי העם". לאחר הברכות, הילדים שרו יחד עם הרבנים את שירי חג הסוכות.  

"כל אחד יכול להתארח". פרס והילדים (מארק ניימן, לע"מ)

 "אני רוצה להזמין את כל עם ישראל לבוא הנה בשבוע הבא, יום שלישי ה-24.9 לסוכה הפתוחה. השנה נקדיש את הסוכה לירקות ופירות, ההופכים את העם לעם בריא", אמר פרס". "תוחלת החיים בישראל עולה בשנתיים כל עשור, לפירות והירקות הנהדרים של ארצנו יש חלק גדול בזה, פירות וירקות זה לא משמין וזה דיאטטי ואני מאוד מאוד מודה לכם ילדים, שבאתם לעזור לי לקשט את הסוכה ואני מקווה שתבואו לסוכה הפתוחה לכל המדינה, יחד עם ההורים והחברים. אשמח לארח את כולם".

לאחר מכן התייחס הנשיא לחשיבותו של חג הסוכות ואמר: "סוכות זהו חג יוצא מן הכלל. מי שהכי סימל אותו זה אברהם אבינו, שבנה אוהל אליו ניתן להיכנס מכל צד- מצפון, מדרום, ממזרח וממערב, בכדי שכל מי שרוצה להתארח לא יתקל בשום קושי. החלום הגדול של אברהם אבינו היה שיבוא יום וכל אדם, בין אם הוא ילד, מבוגר, או צעיר, יוכל להתארח ולארח. אירוח הוא סמל של שלום, ושל תורה ודרך ארץ. אני מצפה לארח אתכם בסוכתי".

רבני חב"ד בירכו על ארבעת המינים (מארק ניימן, לע"מ)

ה"סוכה הפתוחה" של הנשיא פרס תיפתח לכל המוני ישראל במהלך חול-המועד בתאריך ה-24.9. במסגרת האירוע יוקמו מיצגים ועמדות הפעלה שונות ברחבי הבית הכוללים מגוון פעילויות חינוכיות וחינמיות להורים ולילדים בסימן חיים פעילים ובריאים בשיתוף משרד הבריאות והתכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים.