בחסות העירייה: רחובות נפרדים לגברים ונשים באירוע לרגל החג בפתח תקווה

ביום חמישי הקרוב ייערך אירוע של ישיבת מישקולץ לרגל חג הסוכות, אליו ידרשו נשים וגברים להגיע בשתי כניסות נפרדות - מרחובות שונים. האירוע נערך בהשתתפות ראש העיר ובחסות העירייה. מועמד למועצת העיר: "הופכים פה את הרחובות למאה שערים"

הפרדה בחסות העירייה: באירוע "שמחת בית השואבה" שיתקיים לכבוד חג הסוכות ביום חמישי בערב - יתבקשו וגברים להיכנס לאולם מרחובות נפרדים. ראש העיר יועז וגם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, ייקחו חלק באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי מודעות גדולות שנתלו ברחבי העיר, הגברים מתבקשים להגיע לאירוע אך ורק מהרחובות סלנט פינת הרצל, ואילו הנשים מתבקשות להגיע מהרחובות אחד העם וחפץ חיים. גורמים בעיר אמרו כי לא מדובר באירוע שמיועד לציבור החרדי בפתח תקווה, אלא לציבור מגוון הכולל גם דתיים וחילוניים.

פשקוויל בעיר (חדשות 2)

אף על פי שהחוק אוסר על הפרדה בין נשים לגברים במרחב הציבורי, הדבר ככל הנראה לא הפריע לעיריית פתח תקווה ולמשטרת ישראל להעניק את החסות לאירוע שמקיימת ישיבת מישקולץ בעיר.

"ההפרדה הזאת לא מקובלת", אמר אורון מאירי, מועמד רשימת מרצ למועצת העיר, "מחר יחליטו שברחוב X יעברו רק נשים, וברחוב Y רק גברים כפי שהדבר במאה שערים".

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה כי "מדובר באירוע פרטי של ישיבת מישקולץ שקבעה לעצמה ולבאיה את הסדרי הכניסה לישיבה. עיריית פתח תקוה לא משתפת בכך כל פעולה. המרחב הציבורי פתוח לכולם, ללא קשר לאירוע עצמו. כל אדם רשאי לקבוע לעצמו את הלכות חייו וכשמדובר באירוע שהבאים אליו הינם נשים וגברים חרדים, שתוכן המודעה פונה אליהם, אין לעירייה מקום להתערב בכך".

במשטרה מכחישים כל קשר לאירוע