הנשיא פרס חגג בר בר מצווה ליתומי צה"ל: "כואב לגדול בלי אבא ואמא"

בטקס מרגש שהתקיים בהר הרצל, חגג הנשיא יחד עם כ-40 מיתומי צה"ל את הגיעם לגיל המצוות. הנשיא בירך העניק לכל ילד ברכה אישית והצהיר: "מורשת הוריכם תמיד תהיה מופת בהיסטורית עמנו"

בטקס מרגש חגג היום (ב') נשיא המדינה שמעון פרס יחד עם כ-40 ילדים, יתומי צה"ל, את הגיעם לגיל המצוות. באירוע שהתקיים בהר הרצל העניק פרס לכל ילד ברכה אישית אותה כתב עבורם לרגל יום חגם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המפגש, שוחח הנשיא עם יתומי צה"ל על סיפורם האישי ועל משמעות היום החגיגי עבורם ללא נוכחות ההורה שנפל. פרס, שפתח את דבריו באזכור מלחמת יום הכיפורים, בירך את הילדים ואמר כי עליהם להתגאות במורשת הוריהם שנפלו בקרבות.

"אני יודע שזה כואב לגדול בלי אבא ובלי ואמא", אמר הנשיא, "אך עליכם להיות גאים בזכר הוריכם שנפלו למען מדינתם. שאו את זכרם בגאווה. אתם תגדלו כשמורשת הוריכם לנגד עיניכם, שתמיד תהיה מופת בהיסטוריית עמנו. זוהי זכות להיוולד להורה כזה ולשאת את זכרו".

"Vיו גאים בזכר הוריכם" (חדשות 2)

פרס אף הוסיף כי המדינה כולה רוחשת כבוד עמוק לחללי הקרבות. "המילים חלשות מכדי לבטא את תנחומינו למשפחות השכולות. זהו כאב שלא ניתן להירפא ממנו. בשם העם בישראל אני רוצה להביע את תודת העם. מדינת ישראל כולה מחבקת את המשפחות ששילמו את המחיר הגבוה ביותר ורוחשת להם הערכה רבה", אמר הנשיא.

"אל תפסיקו לחלום"

הנשיא פרס נפגש עם אביה מורנו, בתו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, קצין סיירת מטכ"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה. הבת ביקשה מהנשיא לספר מעט על שגרת תפקידו כנשיא המדינה. פרס מצידו סיפר, כי עבודתו מאפשרת לו לשרת את העם ולהכיר את מעשי הגבורה של אביה. "אני מאד אוהב את העם שלנו ויודע שהוא רוחש למשפחות השכולות הערכה רבה", אמר פרס. "אני מקווה שאת, כמוני, תשרתי את עמך. לכל הילדים אני רוצה לומר - אל תשכחו לחלום. תחלמו ותפעלו בכל יום בהתאם לאמונתכם על מנת להפוך את העולם למקום טוב יותר", הוסיף פרס.

בהמשך הטקס, שוחח פרס בקצרה עם כל ילד, והעניק לו ברכה אישית אותה כתב עבורם לרגל חגיגת בני ובת המצווה. "אתם עומדים זקופי קומה מרכינים ראש לזכר הנופלים ובאותה שעה צופים קדימה באמונה אל עבר עתיד מלא תקווה שהוא כולו בידיכם", כתב הנשיא.